Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Liga niemiecka: Maksymalnie 15 tysięcy widzów na stadionach

Liga niemiecka: Maksymalnie 15 tysięcy widzów na stadionach
Stadiony na meczach mogą być zapełnione tylko w 50 proc. a kibce muszą zakładać maseczki. (Fot. Getty Images)
Frekwencja na meczach piłkarskiej Bundesligi może wynieść maksymalnie 50 procent, ale nie więcej niż 15 tysięcy widzów. Niemiecki rząd wczoraj przywrócił ograniczenia dotyczące wydarzeń sportowych w związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19.
Reklama
Reklama

Ustępująca kanclerz Angela Merkel i jej następca Olaf Scholz uzgodnili z szefami 16 niemieckich krajów związkowych szereg restrykcji, w tym zmniejszenie liczby kibiców na imprezach sportowych na świeżym powietrzu i w halach.

W przypadku meczów piłkarskiej Bundesligi stadiony mogą być zapełnione maksymalnie w 50 procentach, ale z zastrzeżeniem, że liczba widzów może wynieść najwyżej 15 tysięcy.

Ten zapis odczują najbardziej kluby, których mecze ogląda po 70-80 tysięcy kibiców, czyli lider Bayern Monachium i wicelider Borussia Dortmund. Właśnie oba zespoły zmierzą się jutro w Dortmundzie - w szlagierze 14. kolejki i całej rundy jesiennej.

Kibice będą musieli zakładać na stadionach maseczki. Jak dodał rząd, w miastach, w których wskaźniki infekcji są wysokie, imprezy sportowe muszą być odwołane.

"Zrozumiałe jest tymczasowe ograniczenie liczby kibiców na stadionie" – przyznał szef Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) Christian Seifert. "DFL ma nadzieję, że ta decyzja doprowadzi do poprawy sytuacji pandemicznej" – dodał.

Czwarta fala COVID-19 przyniosła wczoraj w Niemczech ponad 73 tys. nowych przypadków infekcji i 388 zgonów.

Czytaj więcej:

Liga niemiecka: Lewandowski bez gola, udany powrót i rekord Haalanda

Anulowano bilety na sobotni mecz Borussii z Bayernem

  Komentarze
  • On
   3 grudnia 2021, 14:15

   No to szczepionkowcy sa zawiedzeni. Mimo przyjecia preparatu i posiadaniu wspanialego paszportu niewolniczego ich swobody zostaje ograniczone😂😂

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama