Liga niemiecka: Gol Lewandowskiego nie uchronił Bayernu od porażki

To pierwsza porażka Bayernu od 13 stycznia... (Fot. Getty Images)
Prowadzący w tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Bayern Monachium przegrał we Frankfurcie z Eintrachtem 1:2 w 22. kolejce. Bramkę dla gości zdobył Robert Lewandowski, który ma już 26 ligowych goli w tym sezonie i jest najskuteczniejszy w tych rozgrywkach.

Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki w 53. minucie, zmniejszając stratę na 1:2. W pierwszej połowie dla gospodarzy trafili Japończyk Daichi Kamada (12. minuta) oraz Amin Younes (31.).

To pierwsza porażka broniących tytułu Bawarczyków od 13 stycznia, kiedy z Pucharu Niemiec sensacyjnie wyeliminował ich drugoligowy Holstein Kiel. Wciąż będą jednak liderami tabeli Bundesligi - mają 49 punktów, o pięć więcej od drugiego RB Lipsk. Wicelider zagra w niedzielę na wyjeździe z Herthą Berlin, której piłkarzem jest Krzysztof Piątek.

Na trzecim miejscu z 42 punktami jest VfL Wolfsburg, który w piątek wygrał na wyjeździe z Arminią Bielefeld 3:0. W drużynie gości od 83. minuty grał Bartosz Białek.

Tyle samo punktów ma Eintracht, który sklasyfikowany jest za Wolfsburgiem ze względu na minimalnie gorszy bilans bramek. Zespół z Frankfurtu odniósł piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i pozostaje niepokonany od 11 grudnia. W sobotę nie grał jego najlepszy strzelec Portugalczyk Andre Silva, który z 18 golami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.