Menu

Liga niemiecka: 140 tysięcy euro kary dla Unionu Berlin za wybryki kibiców

Liga niemiecka: 140 tysięcy euro kary dla Unionu Berlin za wybryki kibiców
Gikiewicz powstrzymywał kibiców... (Fot. Getty Images)
Union Berlin został ukarany grzywną w wysokości 140 tysięcy euro za wtargnięcie kibiców stołecznego klubu na murawę podczas listopadowych derbów z Herthą (1:0) w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej. Fanów swojej drużyny powstrzymywał bramkarz Rafał Gikiewicz.
Reklama

Trybunał sportowy przy Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) poinformował, iż tak wysoka kara należy się za niewłaściwe zachowanie kibiców i złą organizację.

W ubiegłym tygodniu za wybryki fanów jeszcze wyższą grzywnę nałożono na Herthę - 190 tysięcy euro. Dla Unionu proponowano 158 tysięcy, ale po odwołaniu zmniejszono kwotę do 140 tysięcy.

Podczas listopadowego meczu kibice Unionu nie popisali się... (Fot. Getty Images)

Około jednej trzeciej tej sumy beniaminek będzie mógł przeznaczyć na rozbudowanie systemu bezpieczeństwa na stadionie. Będzie musiał wykazać te wydatki przed DFB do 30 czerwca tego roku.

W spotkaniu derbowym 2 listopada na trybunach dla kibiców Unionu odpalano race, a część z zasiadających tam osób opuściła swoje miejsca i chciała wbiec na murawę. Około 20 chuliganów przeskoczyło przez barierkę, ale wówczas stanął przed nimi Gikiewicz, do którego po chwili dołączyli koledzy z drużyny, apelując o spokój. Mężczyźni, którzy mieli częściowo zakryte twarze, wycofali się.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama