Liga angielska: Manchester City wbił osiem goli Watfordowi

Piłkarze Manchester City rozgromili zawodników z Watford. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu Manchester City rozgromił przed własną publicznością ostatni w tabeli Watford 8:0 w szóstej kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Mistrz zajmuje drugie miejsce z dwoma punktami straty do Liverpoolu, który dziś zagra z Chelsea.

Już po 18 minutach gospodarze prowadzili 5:0 po bramkach Hiszpana Davida Silvy (w pierwszej minucie), Argentyńczyka Sergio Aguero z rzutu karnego (7.), Algierczyka Riyada Mahreza z wolnego (12.), Portugalczyka Bernardo Silvy (15.) i Argentyńczyka Nicolasa Otamendiego (18.).

W drugiej połowie dwa gole dołożył Bernardo Silva (48. i 60.), który skompletował hat-trick, a wynik ustalił Belg Kevin De Bruyne (85.).

Aguero uzyskał ósmą bramkę w tym sezonie i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Było to też jego setne trafienie w angielskiej ekstraklasie.

Pięciobramkowe prowadzenie do przerwy to wyrównanie rekordu Premier League. Z kolei najwyższe zwycięstwo odniósł w 1995 roku Manchester United, który rozbił Ipswich Town 9:0.

"The Citizens" mają trzynaście punktów po sześciu meczach. Lider Liverpool zdobył komplet w pięciu. W niedzielę o 17.30 czeka go spotkanie z Chelsea w Londynie.

Na trzecie miejsce przed pozostałymi rozstrzygnięciami awansowała ekipa Leicester City, która wczoraj pokonała u siebie Tottenham Hotspur 2:1. "Lisy" mają 11 punktów.