Liga włoska: Dwa gole Benedyczaka i efektowne zwycięstwo Parmy w Serie B

22-letni napastnik jest zawodnikiem włoskiego klubu od lipca 2021 roku. Wcześniej występował w Pogoni Szczecin i Chrobrym Głogów. Kwota jego transferu wyniosła 2,4 mln euro. (Fot. Getty Images)
Napastnik Parmy Calcio Adrian Benedyczak strzelił dwa gole, a jego zespół wygrał 5:0 z US Catanzaro w piątej kolejce Serie B - zapleczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Polak po dobrym występie w pierwszej połowie został zmieniony w przerwie.

Pierwszą bramkę dla Parmy zdobył Dennis Man. Benedyczak w 25. min wykorzystał rzut karny, a 15 minut później podwyższył na 3:0. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Anthony Partipilo i Antonio Colak - były gracz Lechii Gdańsk.

Benedyczak od początku sezonu jest w dobrej formie. Strzelił cztery gole w pięciu ligowych meczach. Były selekcjoner Fernando Santos powołał go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, jednak nie zagrał ani minuty przeciwko Wyspom Owczym i Albanii.

Parma po pięciu kolejkach ma 13 pkt i prowadzi w Serie B.