Liga włoska: Drużyna Zielińskiego przegrała z Fiorentiną, Piątek i Dragowski na ławce

Piłkarze Fiorentiny pokazali się w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
Napoli, z Piotrem Zielińskim grającym cały mecz, niespodziewanie uległo u siebie Fiorentinie 2:3 w 32. kolejce włoskiej ekstraklasy, marnując szansę awansu na pierwsze miejsce. Polscy piłkarze klubu z Florencji - Bartłomiej Drągowski i Krzysztof Piątek - byli tego dnia rezerwowymi.

"Szokujące zwycięstwo Fiorentiny nad Napoli" - przekazała agencja Reuters, przypominając, że klub z Neapolu czeka na mistrzostwo kraju od 1990 roku.

Kłopoty gospodarzy trwały już w pierwszej połowie. Napoli przegrywało do przerwy po golu reprezentanta Argentyny Nicolasa Gonzaleza. Wprawdzie w 58. minucie wyrównał Belg Dries Mertens, ale Fiorentina odpowiedziała szybko dwoma trafieniami - Francuza Jonathana Ikone oraz Brazylijczyka Arthura Cabrala.

Gospodarzy stać było tylko w końcówce na bramkę Nigeryjczyka Victora Osimhena.

W tabeli Napoli zajmuje trzecie miejce. Ma 66 punktów, podobnie jak broniący tytułu wicelider Inter Mediolan (jeden mecz zaległy), który dzień wcześniej pokonał u siebie Veronę 2:0.

Lider AC Milan (67 pkt) może wieczorem powiększyć przewagę - o godz. 20.45 zagra na wyjeździe z Torino.