Liga włoska: Bramka Piątka, Sampdoria opuszcza elitę

Piątek zaliczył bardzo udany występ, choć nie pomogło to jego drużynie. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek zdobył bramkę dla Salernitany w przegranym 1:2 wyjazdowym meczu z Empoli w 34. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Elitę opuszcza Sampdoria Genua po porażce z Udinese 0:2.

Piątek, który na boisko wszedł na początku drugiej połowy, wpisał się na listę strzelców w 85. minucie, zdobywając czwartą bramkę w tym sezonie.

Polski napastnik zmniejszył tylko rozmiary porażki, bo wcześniej gole dla gospodarzy strzelili Nicolo Cambiaghi i Francesco Caputo. W zespole Empoli grał Sebastian Walukiewicz.

Pierwszą zdegradowaną drużyną została Sampdoria Genua. Wczoraj poniosła 23. porażkę, przegrywając w Udine 0:2 po bramkach w pierwszej połowie Roberto Pereyry i Adama Masiny. Mistrz Włoch z 1991 roku wygrał w tym sezonie tylko trzy mecze.

Do Serie A awansowały do tej pory Frosinone Przemysława Szymińskiego oraz Genoa Filipa Jagiełły. Trzecie miejsce gwarantujące awans wyłonią baraże.