Liga hiszpańska: Zwycięstwo Barcelony w doliczonym czasie gry

W hiszpańskiej ekstraklasie Kayalończycy pozostają niepokonani od 4 grudnia, mają 60 punktów (jeden mecz zaległy) i tracą 12 do Realu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony, dzięki bramce w doliczonym czasie gry, pokonali na wyjeździe przedostatnie Levante 3:2 w 31. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. W tabeli zajmują drugie miejsce ze stratą 12 punktów do Realu Madryt, który dzień wcześniej wygrał z Getafe 2:0.

Do przerwy meczu z Levante w Walencji utrzymywał się bezbramkowy remis. Jak dodała agencja AFP, Katalończycy "spali" w tej części gry.

Stosując tę terminologię, zostali po raz pierwszy obudzeni w 52. minucie, gdy rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Jose Luis Morales.

Wkrótce potem Levante mogło podwyższyć, ale tym razem "jedenastkę" zmarnował Roger Marti.

To wyraźnie pobudziło grającą m.in. bez kontuzjowanego Gerarda Pique Barcelonę, która w 63. minucie prowadziła już 2:1. Najpierw wyrównał Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang, a po chwili gola strzelił Pedri.

W 83. minucie sędzia podyktował trzeci tego dnia rzut karny dla Levante - okazję wykorzystał Gonzalo Melero.

Gospodarzom nie udało się jednak utrzymać remisu - w doliczonym czasie gry gola na 3:2 dla gości strzelił doświadczony Holender Luuk de Jong, który krótko wcześniej zmienił Aubameyanga.

"Epicki sukces, ale bez prestiżu dla podopiecznych Xaviego, którzy nie pokazali swojej najlepszej twarzy na cztery dni przed rewanżowym ćwierćfinałem Ligi Europy na Camp Nou z Eintrachtem Frankfurt" - oceniła agencja AFP.

Katalończycy kilka dni wcześniej zremisowali na wyjeździe z Eintrachtem 1:1.