Liga hiszpańska: Cztery gole Barcelony, dziś mecz Realu

To był udany mecz piłkarzy Barcelony. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony pokonali w ostatnim tegorocznym występie Alaves 4:1 w 18. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera. Dziś dogonić ich może Real Madryt, który podejmie Athletic Bilbao.

Bohaterem meczu na Camp Nou był Luis Suarez. Urugwajczyk zaliczył asysty przy golach Antoine'a Griezmanna, Arturo Vidala i Lionela Messiego, a swój występ zwieńczył golem z rzutu karnego w 75. minucie.

Jedyną bramkę dla gości zdobył w 56. minucie Pere Pons.

Oprócz Suareza po meczu dużo pochwał zebrał Messi. Argentyńczyk strzelił gola przy stanie 2:1, gdy losy spotkania jeszcze się ważyły. To było efektowne trafienie, po strzale z około 20 metrów.

"Gdy Messi widzi, że zespół potrzebuje impulsu, jest tam" - komplementował kolegę z drużyny Griezmann.

Barcelona prowadzi w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Trzy mniej ma Real Madryt, który dziś wieczorem podejmie Athletic Bilbao. "Królewscy" nie przegrali 12 ostatnich meczów, licząc również Ligę Mistrzów.

Na trzecim miejscu umocniła się Sevilla (34) - w sobotę wygrała na wyjeździe z beniaminkiem Mallorcą 2:0.

Po tej kolejce drużyny Primera Division rozpoczną dwutygodniową przerwą świąteczno-noworoczną.