English league: Fabianski's team lost to the leader

Fabiański nie może mówić o udanym meczu. (Fot. Getty Images)
Arsenal, the leaders of the English Premier League table, defeated West Ham United 3-1 in the London derby on the 17th round - the first after the World Cup in Qatar. Lukasz Fabianski was the goalkeeper for the visitors. There were also victories in Newcastle United and Liverpool teams.

Do przerwy to "Młoty" prowadziły 1:0 po bramce Algierczyka Saida Benrahmy z rzutu karnego (27.). Jednak w 53. minucie gospodarzom dopisało szczęście - zza pola karnego strzał oddał Norweg Martin Odegaard, ale uderzenie było tak słabe, że przypadkowo zamieniło się w idealne, prostopadłe podanie do Bukayo Saki. Reprezentant Anglii bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam z Fabiańskim.

Polski bramkarz wtedy szans nie miał, ale przy drugiej bramce dla "Kanonierów" pięć minut później mógł spisać się lepiej. Z ostrego kąta uderzał Brazylijczyk Gabriel Martinelli, a piłka wślizgnęła się do bramki przy bliższym słupku, mimo że Fabiański stał tuż obok.

Arsenal musi radzić sobie jeszcze przez kilka tygodni bez brazylijskiego napastnika Gabriela Jesusa, który doznał kontuzji w czasie mistrzostw świata. Jego następcą miał być Eddie Nketiah i Anglik wywiązał się z tej roli w 69. minucie, kiedy w ładnym stylu wykończył nie mniej efektowny atak gospodarzy, ponownie pozostawiając Fabiańskiego bez szans i ustalając wynik.

"Kanonierzy" w 15 spotkaniach wywalczyli 40 punktów, WHU jest na 16. pozycji i ma 14 punktów - tylko o dwa więcej od zamykającego tabelę Southampton.

Na drugim miejscu jest Newcastle United, które pokonało na wyjeździe Leicester City 3:0. To szóste z rzędu ligowe zwycięstwo "Srok", które zgromadziły 33 punkty, ale rozegrały o jeden mecz więcej od lidera.

Trzeci jest broniący tytułu Manchester City - 32 pkt, a kolejne lokaty zajmują Tottenham Hotspur - 30 i Manchester United - 26. Ekipy z Manchesteru rozegrały po 14 meczów, londyńczycy - o dwa więcej.