Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Euro 2024: Portuguese Artur Dias to referee Poland's match against the Netherlands

Euro 2024: Portuguese Artur Dias to referee Poland's match against the Netherlands
Artur Dias od ponad dekady jest sędzią międzynarodowym, a od kilku lat regularnie prowadzi spotkania w europejskich pucharach. (Fot. Jan Fromme - firo sportphoto/Getty Images)
Portuguese Artur Manuel Ribeiro Soares Dias will be the main referee for Poland's European Championship football match against the Netherlands, which will take place in Hamburg tomorrow at 3pm (local time), UEFA has announced.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Na liniach jego asystentami będą Portugalczycy Paulo Soares i Pedro Ribeiro, a rolę arbitra technicznego będzie pełnić Bośniak Irfan Peljto. Na sędziego VAR wyznaczony został Portugalczyk Tiago Bruno Lopes Martins, a pomagać mu będą Niemcy Christian Dingert oraz Marco Fritz.

Dias, który w lipcu skończy 45 lat, od ponad dekady jest sędzią międzynarodowym. Od kilku lat regularnie prowadzi spotkania w europejskich pucharach, był też arbitrem m.in. dwóch potyczek mistrzostw Europy w 2021 roku oraz także dwóch meczów turnieju olimpijskiego w Tokio.

W październiku 2023 po raz pierwszy był arbitrem w pojedynku z udziałem biało-czerwonych - prowadził spotkanie eliminacji Euro 2024, w którym Polacy - już pod wodzą Michała Probierza - zremisowali w Warszawie z Mołdawią 1:1.

Wcześniej jego jedyny kontakt z polskim futbolem to sędziowanie meczu Legii ze Slavią Praga w 2021 roku, który warszawski zespół wygrał 2:1 i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Dias - urodzony w Porto, a mieszkający w Vila Nova de Gaia, ośrodku słynącym z produkcji porto - po raz czwarty natomiast będzie sędziował Holendrom. Żadnego z trzech dotychczasowych spotkań, w których był rozjemcą, nie przegrali.

Remisami 1:1 zakończyły się towarzyskie potyczki z Irlandią w 2016 roku i Belgią w 2018, a "Oranje" wygrali z Niemcami 4:2 mecz eliminacji ME 2020, który odbył się 6 września 2019 w... Hamburgu.

Czytaj więcej:

Slisz przed Euro 2024: Jesteśmy przygotowani, nie mamy się czego obawiać

EURO 2024: Grupa z Polską najsilniejsza na podstawie rankingu FIFA

EURO 2024: Niemcy "koncertowo" ograli Szkotów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.07.2024
  GBP 5.0974 złEUR 4.2930 złUSD 3.9461 złCHF 4.4425 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement