Liga angielska: Hat-trick Haalanda, czwarta wygrana Manchesteru City

Jak zwykle Haaland był nie do zatrzymania... (Fot. James Gill - Danehouse/Getty Images)
Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu sezonu Premier League odnieśli piłkarze Manchesteru City. Wczoraj obrońcy tytułu pokonali u siebie Fulham 5:1, a trzy bramki zdobył Norweg Erling Haaland.

Haaland swój występ zaczął od asysty. To po jego podaniu w 31. minucie prowadzenie gospodarzom dał Argentyńczyk Julian Alvarez.

Dwie minuty później londyńczycy niespodziewanie wyrównali za sprawą Amerykanina Tima Reama, ale później na boisku dominowali "The Citizens".

Tuż przed przerwą na 2:1 trafił Holender Nathan Ake, a w drugiej połowie klasycznego hat-tricka skompletował Haaland. Na listę strzelców wpisał się w 58. minucie, 70. oraz w doliczonym przez sędziego czasie gry. Drugą z bramek zdobył z rzutu karnego.

Manchester City prowadzi w tabeli i jako jedyny ma komplet punktów.

Na drugim miejscu z dwoma punktami straty jest Tottenham Hotspur. "Koguty" wygrały na wyjeździe z beniaminkiem Burnley 5:2, a w ich szeregach hat-trickiem popisał się Koreańczyk Heung-Min Son.