Menu

Lewandowski: Mam naładowane baterie

Lewandowski: Mam naładowane baterie
Robert Lewandowski zaczyna nowy rozdział kariery w Bayernie (fot. Getty Images)
'Moje baterie są naładowane w stu procentach' - zapewnił podczas oficjalnej prezentacji w Bayernie Monachium Robert Lewandowski, król strzelców niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. W bawarskim klubie będzie grał z nr 9, 'odziedziczonym' po Mario Mandzukicu.
Reklama

"Mam świadomość, że Bayern Monachium jest tym klubem, w którym mogę grać na jeszcze wyższym poziomie. Czuję się znakomicie. Miałem bardzo udane wakacje, a moje baterie są naładowane w stu procentach. Wiem, że każdy nowy zawodnik potrzebuje czasu, aby dobrze wejść w zespół, ale mam nadzieję, że w moim przypadku nie będzie to trwało długo i będę mógł pokazać się z najlepszej strony już w pierwszym meczu" - stwierdził podczas uroczystości 25-letni Lewandowski.

Polak podkreślił, że po czteroletniej grze w Borussii Dortmund nadszedł czas, aby zrobić następny krok w karierze. "Naturalnie naszym celem jest utrzymanie prymatu w Bundeslidze i wygranie wszystkiego, co się da w innych rozgrywkach" - dodał Polak, który w minionym sezonie aż dwadzieścia razy zmusił bramkarzy Bundesligi do kapitulacji.

Karierę Lewandowski rozpoczął w stołecznej Varsovii w 1997 roku, w której występował do 2004 roku. Potem pozyskał go inny warszawski klub Delta. Następnie grał w drugim zespole Legii Warszawa (2005-2006), Zniczu Pruszków (2006-2008) i w Lechu Poznań (2008-2010). Przez kolejne cztery lata był wyróżniającym się zawodnikiem Borussii Dortmund, grając z Łukaszem Piszczkiem i Jakubem Błaszczykowskim. W 131 meczach Bundesligi zdobył 74 bramki.

1 stycznia 2014 roku Lewandowski podpisał pięcioletni kontrakt z Bayernem Monachium, na mocy którego został jego zawodnikiem od 1 lipca.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.01.2020
  GBP 4.968 złEUR 4.234 złUSD 3.805 złCHF 3.941 zł

  Sport


  Reklama