Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lekkoatletyczne ME: 86 lekkoatletów w składzie reprezentacji Polski

Lekkoatletyczne ME: 86 lekkoatletów w składzie reprezentacji Polski
Adam Kszczot ma szansę na medal w Berlinie. Czy to będzie złoto? (Fot. Getty Images)
86 zawodników - 36 kobiet i 50 mężczyzn - zgłosił Polski Związek Lekkiej Atletyki do udziału w 24. mistrzostwach Europy w Berlinie (6-12 sierpnia). To najliczniejsza reprezentacja w historii startów biało-czerwonych w tej imprezie.
Reklama

W składzie ekipy są m.in. liderzy europejskich tabel w rzucie młotem - Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki oraz w pchnięciu kulą - Michał Haratyk. Tytułów z Amsterdamu z 2016 roku bronili będą - Włodarczyk, Angelika Cichocka (1 500 m), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Robert Sobera (skok o tyczce), Adam Kszczot (800 m) i Paweł Fajdek (rzut młotem).

"Wysyłamy do Berlina liczną, ale mocną reprezentację. Nie chcę prognozować ile medali zdobędziemy, ale nasi zawodnicy są naprawdę dobrze przygotowani do startu i wiem, że stawiają sobie tylko ambitne cele" - podkreślił dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

W składzie reprezentacji nie ma halowego mistrza i rekordzisty świata w sztafecie 4x400 m Jakuba Krzewiny (WKS Śląsk Wrocław), który w sezonie letnim zmagał się z problemami zdrowotnymi i nie zdołał osiągnąć dobrej dyspozycji.

W Berlinie nie wystąpi również legitymująca się drugim wynikiem w tym roku w Europie (66,53) oszczepniczka Marcelina Witek (AML Słupsk). Lekkoatletka zmagała się w ostatnich tygodnia z kontuzją i była daleka od swojej najwyższej formy.

Polska dwa lata temu w Amsterdamie zwyciężyła w klasyfikacji medalowej ME zdobywając 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal. Dziewięć lat temu w Berlinie odbyły się mistrzostwa świata w LA, z których Polacy przywieźli 9 krążków - 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Złote medale dla Polski zdobyły wówczas Włodarczyk (ustanawiając rekord świata) i Anna Rogowska w skoku o tyczce.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama