Menu

Lazania z wiewiórek kulinarnym hitem Londynu?

Lazania z wiewiórek kulinarnym hitem Londynu?
Wiewiórki mają smaczne i pożywne mięso. (Fot. Getty Images)
Lazanii z wiewiórek spróbować można w jednej restauracji na londyńskim Borough Market. Właściciel Native tłumaczy, iż odpowiada na potrzeby klientów dbających o zdrowe odżywianie oraz ekologię.
Reklama

Ivan Tisdall-Downes z południowo-wschodniego Londynu przekonuje, że konsumenci coraz częściej szukają dań z ekologicznego mięsa pozyskiwanego w humanitarny sposób. Szare wiewiórki, które zostały sprowadzone z USA pod koniec XIX wieku, są gatunkiem, który zagraża rodzimemu brytyjskiemu – wiewiórce czerwonej.

Z gryzoni przyrządzany jest sos do lazanii, w której warstwy makaronu zastępowane są plastrami selera.

“Wiewiórka jest jednym z najlepszych źródeł białka. Jest smaczna, bez posmaku dziczyzny jak królik, którego przypomina. Posiada dość chude, białe mięso” - tłumaczy restaurator.

Potrawy z szarych gryzoni można także skosztować w oznaczonej gwiazdką Michelina restauracji The Forest Side (Cumbria). Podawane są tu krokiety z ich mięsa.

Wiewiórki czerwone mają w Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej status zwierząt zagrożonych wyginięciem. Od czasu sprowadzenia szarej odmiany ich liczba spadła z około 3,5 mln do 120 tys. - 160 tys. Szacuje się, że w Anglii żyje jedynie 15 tys. osobników.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama