Menu

Lazania z wiewiórek kulinarnym hitem Londynu?

Lazania z wiewiórek kulinarnym hitem Londynu?
Wiewiórki mają smaczne i pożywne mięso. (Fot. Getty Images)
Lazanii z wiewiórek spróbować można w jednej restauracji na londyńskim Borough Market. Właściciel Native tłumaczy, iż odpowiada na potrzeby klientów dbających o zdrowe odżywianie oraz ekologię.
Reklama

Ivan Tisdall-Downes z południowo-wschodniego Londynu przekonuje, że konsumenci coraz częściej szukają dań z ekologicznego mięsa pozyskiwanego w humanitarny sposób. Szare wiewiórki, które zostały sprowadzone z USA pod koniec XIX wieku, są gatunkiem, który zagraża rodzimemu brytyjskiemu – wiewiórce czerwonej.

Z gryzoni przyrządzany jest sos do lazanii, w której warstwy makaronu zastępowane są plastrami selera.

“Wiewiórka jest jednym z najlepszych źródeł białka. Jest smaczna, bez posmaku dziczyzny jak królik, którego przypomina. Posiada dość chude, białe mięso” - tłumaczy restaurator.

Potrawy z szarych gryzoni można także skosztować w oznaczonej gwiazdką Michelina restauracji The Forest Side (Cumbria). Podawane są tu krokiety z ich mięsa.

Wiewiórki czerwone mają w Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej status zwierząt zagrożonych wyginięciem. Od czasu sprowadzenia szarej odmiany ich liczba spadła z około 3,5 mln do 120 tys. - 160 tys. Szacuje się, że w Anglii żyje jedynie 15 tys. osobników.

  Komentarze
  • Yola
   4 lutego, 19:08

   W czasie wojny też jedzono wiewiórki czy jeże.. też powiecie, że świnie?

  • Ja
   4 lutego, 20:56

   Angole nawet gowno e papierku sprzedadzą za milion

  • Ada
   4 lutego, 22:27

   Gorzej niz swinie!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.11.2019
  GBP 5.014 złEUR 4.295 złUSD 3.874 złCHF 3.911 zł

  Sport


  Reklama