Menu

Las Vegas: Policja szuka człowieka, który nakłada kapelusze na głowy dzikich gołębi

Las Vegas: Policja szuka człowieka, który nakłada kapelusze na głowy dzikich gołębi
Zwierzęta to nie zabawki - przypominają organizacje zajmujące się ich ochroną... (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Las Vegas są zachwyceni widokiem gołębi paradujących w maleńkich kowbojskich kapeluszach. Jednak lokalne organizacje ratujące zwierzęta alarmują, że proceder ten może powodować u ptaków powstanie trwałych uszkodzeń.
Reklama

Organizacje zrzeszające hodowców i miłośników gołębi zwracają uwagę na fakt, że choć sam efekt "przyozdobienia" ptaka wydaje się uroczy, to przecież wiąże się z przemocą.

"Ktoś musi przytrzymywać gołębia podczas nakładania mu czapeczki i proces ten jest bardziej brutalny, niż się wydaje" - napisali działacze Lofty Hopes.

Funkcjonariusze policji w Las Vegas szukają człowieka, który "stroi" ptaki w kapelusze. (Fot. Getty Images)

Na stronie organizacji pomagającej zwierzętom pojawił się komunikat, że jeden z gołębi, któremu nałożono kapelusz, zdechł. Przyczyną śmierci ptaka był prawdopodobnie klej, którym posmarowano jego główkę. Toksyczne opary kleju mogły uszkodzić bardzo wrażliwy układ oddechowy gołębi.

W chwili gdy trafił w ręce ratowników z Lofty Hopes, ptak miał też martwicę w nóżkach, które były ciasno owinięte sznurkiem.

Okoliczności śmierci gołębia sprawiły, że sprawą zajęła się policja w Las Vegas. Tamtejsi funkcjonariusze szukają teraz człowieka, który "stroi" ptaki w kapelusze.

Na stronie organizacji pomagającej zwierzętom pojawił się komunikat, że jeden z gołębi, któremu nałożono kapelusz, zdechł. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

UK: Coraz więcej wielorybów ginie na plażach

Pracownik może odmówić zabicia karpia

Niemcy: "Niewyobrażalna tragedia" w Zoo w Krefeld

  Komentarze
  • Ptak
   18 stycznia, 16:49

   Harold Kumar, to nie jest fotomontaz,koles ma strone na fb i pokazuje te golebie w kapeluszach mowiac,ze wisi mu,ze to cierpienie zwierzat. To naprawde nie jest zabawne, zwykly psychol.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama