Menu

LOT uruchomi loty do San Francisco

LOT uruchomi loty do San Francisco
Polskie linie lotnicze LOT rozwijają siatkę połączeń z USA. (Fot. Getty Images)
PLL LOT od 5 sierpnia 2020 r. uruchomi bezpośrednie rejsy z Warszawy do San Francisco w Stanach Zjednoczonych - poinformowała spółka. Będzie to dziewiąte bezpośrednie połączenie narodowego przewoźnika z Polski do USA, a dwudzieste dalekiego zasięgu.
Reklama

"Polskie Linie Lotnicze LOT 5 sierpnia 2020 r. zainaugurują bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco. Będzie to dziewiąta trasa polskiego przewoźnika łącząca Polskę ze Stanami Zjednoczonymi" - poinformowały linie lotnicze.

Loty do największej metropolii w Północnej Kalifornii będą realizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejsy mają być wykonywane Boeingami 787 Dreamliner, samolot pokonana trasę ponad 10 tys. km.

Jak przekazała spółka, lot na trasie Warszawa-San Francisco ma trwać ok. 12 godzin. Samoloty z warszawskiego Lotniska Chopina będą startować o godz. 11:35 w poniedziałki i piątki oraz o 17:20 w środy i soboty, by lądować na lotnisku w San Francisco o godz. 14:30 czasu lokalnego w poniedziałki i piątki oraz o godz. 20:15 w środy i soboty. W drodze powrotnej rejsy zaplanowano na godz. 16:25 (w poniedziałki i piątki) i 22:10 (w środy i soboty).

Polacy otrzymają bezpośrednie połączenie z San Francisco. (Fot. Getty Images)

"San Francisco znajdowało się na liście naszych nowych kierunków już od dłuższego czasu, ale nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić to połączenie właśnie teraz, kiedy Polska oficjalnie dołączyła do programu ruchu bezwizowego, dzięki czemu już wkrótce amerykańskie wizy dla Polaków przejdą do historii" - przekazał prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Przypomniał, że LOT zainaugurował w 2018 roku kampanię "Bez Wiz do USA". "Wierzymy, że teraz Polacy tym chętniej zdecydują się na podróż do USA zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych" - dodał szef LOT.

Jak przypomniał, narodowy przewoźnik razem z nowym połączeniem do San Francisco, zaoferuje - zarówno z Polski jak i z Węgier - jedenaście bezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej:

LOT inauguruje loty do Indii

LOT poleci z Krakowa do Nowego Jorku

Elon Musk chce podbić kosmos. Zaprezentował statek Starship

Kraków Airport będzie mieć nowy pas startowy

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama