Menu

LOT przedłuża zawieszenie rejsów do 11 kwietnia

LOT przedłuża zawieszenie rejsów do 11 kwietnia
Spółka zapewniła, że "zmodyfikowała" politykę zmian biletów. (Fot. Facebook/LOT Polish Airlines)
W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych z powodu epidemii koronawirusa wszystkie loty zaplanowane od 29 marca do 11 kwietnia 2020 r. zostały odwołane. Do 11 kwietnia br. realizujemy tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu' - poinformowała wczoraj spółka.
Reklama

Spółka zapewniła, że "zmodyfikowała" politykę zmian biletów. "Szczegóły i wykaz połączeń w ramach operacji #LOTdoDomu dostępne są na stronie lot.com"- czytamy.

Wczoraj w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rządowe rozporządzenie z 24 marca br. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Zgodnie z nim, wprowadza się zakaz lądowania cywilnych samolotów wykonujących loty międzynarodowe z pasażerami na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk.

Wyjątkiem są m.in. loty: przewożące powracających do Polski wyczarterowanymi samolotami, czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych, które będą wykonywane na zlecenie państw obcych, w celu powrotu ich obywateli. Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2020 r.; traci moc z dniem 11 kwietnia br.

Z kolei od 16 marca także do 28 marca br. obowiązuje zakaz wykonywania komercyjnych przewozów lotniczych, w których przewozi się pasażerów w ruchu krajowym z wyjątkiem lotów wykonywanych w interesie publicznym lub państwa.

Czytaj więcej:

Szefowa KE: Ponad 100 tys. Europejczyków utknęło za granicą

Co z Polakami za granicą? Polska aktywowała unijny mechanizm

Brytyjczycy za granicą wezwani do natychmiastowego powrotu do kraju

Dziś kolejne loty do Polski w ramach akcji "LOT do Domu"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama