LM: Remis na Old Trafford. Bayern kończył w dziesiątkę!

Bastiana Schweinsteigera (w środku) zabraknie w rewanżu (Fot. Getty Images)
W pierwszym ćwierćfinałowym starciu dwumeczu Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem United i Bayernem Monachium padł remis 1:1.
"ManU", który w angielskiej ekstraklasie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, już na początku spotkania pokazał, że nie podda się jednak bez walki w pojedynku z faworyzowanymi Bawarczykami. W trzeciej minucie ostrzeżenie rywalom wysłał Danny Welbeck - Anglik trafił do siatki, ale gol nie został uznany, ponieważ sędzia dopatrzył się faulu napastnika.

Przez następne pół godziny, zgodnie z oczekiwaniami, sytuację na boisku kontrolował pewny już mistrzostwa Niemiec Bayern, który rzadko pozwalał rywalom na przekroczenie linii środkowej. Nie potrafił jednak przedrzeć się przez dobrze ustawioną defensywę gospodarzy; gdy groźny strzał z dystansu oddał Holender Arjen Robben, z pomocą kolegom przyszedł bramkarz "Czerwonych Diabłów" Hiszpan David De Gea.

Chwilę później przed wymarzoną szansą stanął Welbeck, ale przegrał pojedynek sam na sam z Manuelem Nuerem. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy doszło do niespodzianki. Przy rzucie rożnym dla gospodarzy obrońcy Bayernu zupełnie nie upilnowali Nemanji Vidica w polu karnym i Serb głową trafił do siatki.

Faworyzowani Bawarczycy potrzebowali jednak tylko kilku minut by otrząsnąć się z szoku. Po składnej akcji wyrównał strzałem z kilku metrów Bastian Schweinsteiger. Niemiec nie może jednak zaliczyć tego wieczoru do udanych, ponieważ w końcowych minutach popełnił faul w niegroźnej sytuacji i zobaczył drugą żółtą kartkę. Nie tylko nie dokończył spotkania, ale też zabraknie go w rewanżu.

Jutro Borussia Dortmund, bez pauzującego za kartki Roberta Lewandowskiego i kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego, zmierzy się w Madrycie z Realem. W składzie gości prawdopodobny, choć niepewny, jest występ Łukasza Piszczka, który zmaga się z urazem mięśniowym.

W tym samym czasie Paris Saint Germain podejmie Chelsea Londyn.