LM: Cenny remis Atletico w meczu z Barceloną

Neymar cieszy się ze zdobytego gola (Fot. Getty Images)
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów FC Barcelona zremisowała na Camp Nou z Atletico Madryt 1:1.
Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy meczu w Barcelonie było... starcie obrońcy gospodarzy Gerarda Pique z Diego Costą. Ten pierwszy niefortunnie upadł na murawę i, choć próbował kontynuować grę, w 12. minucie musiał zostać zmieniony przez Marca Bartrę. Costa również nie dograł meczu do końca - opuścił murawę w 30. minucie.

Costa, który doznał niesprecyzowanego jeszcze urazu mięśnia uda, nie miał zatem okazji przełamać się w meczach z utytułowanym rywalem. Dzisiaj zagrał przeciwko Barcelonie po raz dziesiąty i dotychczas nie zdobył ani jednej bramki.

W drugiej połowie spotkanie się ożywiło. W 56. minucie prowadzenie objęli goście po niezwykle efektownym uderzeniu z dystansu. Brazylijczyk Diego trafił niemal w okienko bramki strzeżonej przez Pinto, nie dając zmiennikowi kontuzjowanego Victora Valdesa większej szansy na skuteczną interwencję.

Później do głosu doszli gospodarze, którzy od momentu straty bramki rzadko opuszczali połowę rywali. Udało im się jednak tylko doprowadzić do wyrównania 15 minut po golu Diego. Błyskotliwym podaniem prostopadłym popisał się Andres Iniesta, a z ostrego kąta do siatki trafił Brazylijczyk Neymar.

Z rezultatów na obu boiskach bardziej zadowoleni powinni być goście, ponieważ mają przewagę bramki zdobytej na wyjeździe. Szczególnie trudne chwile przeżywali piłkarze Atletico, którym w końcowych minutach coraz trudniej przychodziło odpieranie ataków "Barcy".

Jutro Borussia Dortmund, bez pauzującego za kartki Roberta Lewandowskiego i kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego, zmierzy się w Madrycie z Realem. W składzie gości prawdopodobny, choć niepewny, jest występ Łukasza Piszczka, który zmaga się z urazem mięśniowym.

W tym samym czasie Paris Saint Germain podejmie Chelsea Londyn.