Menu

Kurowski: Spróbuję poprawić rekordy

Kurowski: Spróbuję poprawić rekordy
Maciej Kurowski chce być jeszcze lepszy (Fot. Getty Images)
Poprawa najlepszych miejsc w Pucharze Świata i mistrzostwach globu - to cel na najbliższy sezon najbardziej doświadczonego z polskich saneczkarzy Macieja Kurowskiego (AZS AWF Katowice). W ten weekend odbędą się inauguracyjne zawody PŚ w Igls.
Reklama

"Spróbuję poprawić własne rekordy, jeśli chodzi o najlepsze miejsca w Pucharach Świata i mistrzostwach globu - odpowiednio 14. i 19. Z pewnością byłaby to mała niespodzianka" - oznajmił 28-letni Kurowski.

Oprócz niego, w sobotę i niedzielę na austriackim torze rywalizować będzie jeszcze sześcioro podopiecznych trenera Marka Skowrońskiego: w jedynkach Ewa Kuls i Natalia Wojtuściszyn oraz w dwójkach Patryk Poręba/Karol Mikrut i Artur Gędzius/Jakub Kowalewski.

"Niestety, okres przygotowania ogólnego w moim przypadku nie był zbyt udany. Aby odpocząć po igrzyskach, późno rozpoczęliśmy treningi, a potem jeszcze przytrafiła się choroba i straciłem aż miesiąc. Kłopoty zaburzyły szlifowanie formy" - dodał zawodnik, który na olimpiadzie w Soczi - podobnie jak cztery lata wcześniej w Vancouver - zajął 23. miejsce. Z kolei w rywalizacji sztafet Kurowski, Wojtuściszyn, Poręba i Mikrut uplasowali się na ósmej pozycji.

Przed sezonem 2014/15 biało-czerwoni trenowali m.in. na kilku niemieckich torach, w norweskim Lillehammer i łotewskiej Siguldzie, gdzie w połowie lutego odbędą się mistrzostwa świata.

"Próbowałem nadgonić stracony czas, ale nie wszystko się udało. Nie zamierzam płakać, że muszę przygotowywać się sam, lecz takie mamy realia treningu. Podsumowując - pod względem atletycznym nie zrealizowałem planu przygotowań. Z kolei okres zajęć na torze przebiegał pomyślnie. Nie było ostatnio żadnych większych urazów" - dodał Kurowski.

Doświadczony saneczkarz mocno nastawia się na MŚ 2015 w Siguldzie. Polacy bardzo dobrze się czują na tym obiekcie, tam rozgrywane są też mistrzostwa... kraju, ze względu na brak toru w Polsce.

"Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach poprawię swoje słaby punkty i osiągnę dobry wynik w czempionacie globu" - stwierdził Kurowski, którego w tym sezonie czeka także powrót do Soczi - na mistrzostwa Europy (28 lutego - 1 marca).

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.07.2020
  GBP 4.904 złEUR 4.447 złUSD 3.959 złCHF 4.180 zł

  Sport


  Sport

  Reklama