Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kubica: Trzeba zmienić pewne rzeczy, bo zwariujemy

Kubica: Trzeba zmienić pewne rzeczy, bo zwariujemy
W Silverstone inżynierowie Williamsa wprowadzili do modelu FW42 pierwszy pakiet poprawek. (Fot. Getty Images)
'Trzeba zmienić pewne rzeczy, bo zwariujemy' - przyznał w wywiadzie dla stacji Eleven Sports Robert Kubica po wczorajszym Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.
Reklama

34-letni Polak jeżdżący w teamie Williams zajął wczoraj 15. miejsce, najlepsze w tegorocznym sezonie. Wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP).

Kubica został sklasyfikowany na 15. pozycji, choć w wyścigu był 16., ale dzięki karze 10 sekund, jaką otrzymał Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, awansował o jedną lokatę.

"Jestem dość zadowolony, choć wyścig nie był łatwy. Znowu mieliśmy ten sam problem co w kwalifikacjach, zmieniała się charakterystyka pracy samochodu" - dodał. "To miało ogromny wpływ na moje tempo" - wyjaśnił.

Kierowca dodał, że zmiany są konieczne, gdyż samochód nadal nie spełnia oczekiwań. "Trzeba zmienić pewne rzeczy, bo zwariujemy, jeśli z okrążenia na okrążenie samochód jest inny, jeśli balans jest inny. Chciałbym, aby pojazd był stabilny, żebym nie wariował za kierownicą" - wyjaśnił Kubica.

W Silverstone inżynierowie Williamsa wprowadzili do modelu FW42 pierwszy pakiet poprawek. Następne mają być pod koniec lipca podczas Grand Prix Niemiec. "Może te zbliżą nas do konkurencji. Jeśli jednak będziemy mieć takie problemy, jak ja miałem w sobotę i niedzielę, to będzie trudno, bo dzieją się rzeczy, jakie nie powinny się dziać" - zakończył Kubica.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama