Menu

Książę William w czasie epidemii pracował jako wolontariusz na infolinii

Książę William w czasie epidemii pracował jako wolontariusz na infolinii
Książę William regularnie bierze udział w charytatywnych inicjatywach na rzecz zdrowia psychicznego. (Fot. Getty Images)
Brytyjski książę William ujawnił, że w trakcie wprowadzonego z powodu koronawirusa zamknięcia kraju anonimowo pomagał jako wolontariusz na infolinii dla osób potrzebujących wsparcia psychicznego.
Reklama

William po przejściu odpowiedniego przeszkolenia pracował charytatywnie w Shout 85258, SMS-owej infolinii, którą wraz z żoną, księżną Kate, pomógł stworzyć w zeszłym roku. Wolontariusze przy pomocy rozmów tekstowych oferują całodobowe wsparcie dla osób zmagających się z różnego rodzaju kryzysami.

Wysyłający wiadomość na Shout 85258 nie wiedzieli, że prowadzą korespondencję z członkiem rodziny królewskiej, bo William - tak samo jak ponad 2 000 pracujących tam wolontariuszy - używał pseudonimu.

Dopiero w zeszłym miesiącu podczas wideorozmowy z innymi wolontariuszami powiedział im: "Podzielę się z wami małym sekretem, ale jestem wolontariuszem na tej platformie", zaś teraz z okazji kończącego się w niedzielę Tygodnia Wolontariatu nagranie to zostało opublikowane na profilu pary książęcej na Twitterze.

W ciągu nieco ponad roku od powstania Shout 85258 wolontariusze odbyli ponad 300 tys. rozmów z osobami potrzebującymi wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, z czego ok. 65 proc. z nich było w wieku poniżej 25 lat.

Również księżna Kate pomagała w podobny sposób w czasie epidemii - była ona jedną z tysięcy wolontariuszy dzwoniących do osób samotnych lub izolujących się z powodu zagrożenia koronawirusem.

Czytaj więcej:

Książę Louis skończył dwa lata. Namalował tęczę dla NHS

Rodzina królewska telefonicznie podziękowała pielęgniarkom

Meghan uważa, że "członkowie rodziny królewskiej spiskowali przeciwko niej"

Książę William opowiedział o traumie, którą była dla niego śmierć matki

  Komentarze
  • Polak
   7 czerwca, 00:46

   Ale się naprACOWAŁ. pEWNO ZAROBIŁ PO CICHU 1-2 DZIENNIE!!!!! tO MINIMUM NAPEWNO

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama