Menu

Książę Karol w Niemczech: "Nie możemy się doczekać aż zobaczymy wnuka"

Książę Karol w Niemczech: "Nie możemy się doczekać aż zobaczymy wnuka"
Członkowie rodziny królewskiej często odwiedzają Niemcy. (Fot. Getty Images)
Brytyjski następca tronu książę Karol i jego żona księżna Camilla rozpoczęli wczoraj czterodniową wizytę w Niemczech. Wczesnym popołudniem para wylądowała na berlińskim lotnisku Tegel.
Reklama

W czasie mającej potrwać do piątku podróży książę Walii i księżna Kornwalii odwiedzą niemiecką stolicę, Lipsk i Monachium. Wkrótce po przybyciu następca brytyjskiego tronu wyraził radość z narodzin swojego czwartego wnuka - syna księcia Harry'ego i Meghan, który przyszedł na świat w poniedziałek.

"Nie posiadamy się ze szczęścia na tę wieść i nie możemy się doczekać aż zobaczymy dziecko, kiedy wrócimy" - przekazał zadowolony dziadek zaraz po wylądowaniu w niemieckiej stolicy.

Tematem przewodnim podróży następcy tronu jest "podkreślenie różnorodności i nieustającej ważności stosunków brytyjsko-niemieckich". (Fot. Getty Images)

Książęca para spotka się z kanclerz Angelą Merkel. Następnie złoży wizytę prezydentowi Frankowi-Walterowi Steinmeierowi w zamku Bellevue. Przewidziane jest także złożenie wieńca przy pomniku upamiętniającym aliancki most powietrzny zaopatrujący Berlin podczas sowieckiej blokady miasta w latach 1948-1949. Książę Karol i księżna Camilla zamierzają również odbyć spacer w okolicach Bramy Brandenburskiej.

Jak poinformował brytyjski ambasador w RFN Sebastian Wood, tematem przewodnim podróży następcy tronu jest zrównoważony rozwój, a także "podkreślenie różnorodności i nieustającej ważności stosunków brytyjsko-niemieckich".

Członkowie rodziny królewskiej często odwiedzają Niemcy. Dwa lata temu nad Renem gościli książę William z żoną Kate, a w 2015 - królowa Elżbieta II. Książę Karol był w Niemczech ponad 30 razy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama