Menu

Książę Harry buntuje się przeciwko królowej Elżbiecie II

Książę Harry buntuje się przeciwko królowej Elżbiecie II
Reakcja Harry'ego i Meghan zaskakuje, bo dotąd oficjalnie nie kwestionowali decyzji Elżbiety II. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie media donoszą, że stosunki pomiędzy Elżbietą II a księciem Harrym i jego żoną Meghan są coraz chłodniejsze. Dowodem na to ma być przytyk, którego Sussexowie dopuścili się w najnowszym oświadczeniu.
Reklama

Chodzi o sposób, w jaki Meghan i Harry zareagowali na to, że królowa zakazała im używania słowa "royal" w nazwie ich firmy. "Jako że książę i księżna Sussex zrezygnowali z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej i będą pracować na rzecz osiągnięcia niezależności finansowej, użycie słowa royal w tym kontekście powinno być ponownie przedyskutowane" - napisano w oświadczeniu, które pałac Buckingham wydał 19 lutego br.

Reakcja Harry'ego i Meghan zaskakuje, bo dotąd oficjalnie nie kwestionowali decyzji Elżbiety II. Tym razem jednak postanowili to zmienić. "Monarchia nie ma jurysdykcji do użycia tego słowa za oceanem" - czytamy w oficjalnym komunikacie, który Sussexowie zamieścili na swojej stronie internetowej. Brytyjskie media uznały to za przejaw złości, którą u Sussexów wywołał zakaz ze strony Elżbiety II.

Ostatecznie jednak założona przez Mehhan i Harry'ego "Sussex Royal Foundation" będzie musiała zmienić nazwę. Wycofano również wniosek o zastrzeżenie jej znaku towarowego.

Fundacja to jeden z pomysłów wkrótce byłej pary książęcej na uzyskanie niezależności finansowej. Pod szyldem fundacji mają być produkowane m.in. ubrania, gadżety i biżuteria. Firma ma promować również zdrowy tryb życia, prowadzić warsztaty i wykłady ekukacyjne oraz organizować zajęcia sportowe.

Harry i Meghan przestaną reprezentować brytyjski dwór królewski 31 marca 2020. 

Czytaj więcej:

Królowa zabroniła Harry'emu i Meghan korzystać z marki "Sussex Royal"

Jest data ustąpienia Harry'ego i Meghan z zajmowanych ról w rodzinie królewskiej

Harry i Meghan na wiosnę stracą prawo do nazwy "Sussex Royal"

Książę Harry wrócił do UK. Ale tylko na chwilę

  Komentarze
  • Sowa
   27 lutego, 08:29

   I bardzo dobrze, co chcieli zjeść ciastko i mieć ciastko? Harry ma to po mamuni, jej to niestety na zdrowie nie wyszło, takie buntowanie. Z drugiej strony ona miała wybór, Harry już nie.

  • Yogi
   27 lutego, 09:52

   Hipokryci...

  • Gość
   27 lutego, 14:33

   Harry zrobi większy biznes i reklamę jak nazwie firmę Exroyal.

  • Czytelnik anonimowy
   27 lutego, 20:46

   Ha ha ha !dobre!

  • Czytelnik anonimowy
   29 lutego, 17:03

   Niech nakreca reality show jak im sie zylo przed pozbyciem sie znaku towarowego royals i po... To im powinno wystarczyc do "przezycia" by "zwiazac koniec z koncem".

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama