Menu

Kryzys mieszkaniowy w Irlandii: 325 euro za miejsce na dmuchanym materacu

Kryzys mieszkaniowy w Irlandii: 325 euro za miejsce na dmuchanym materacu
Zdjęcie materaca, które otrzymała studentka od landlorda. (Fot. Orla McCarthy/Independent.ie)
Dmuchany materac w pokoju dzielonym z 2 innymi osobami zaoferował za 325 euro właściciel jednego z dublińskich domów. Nieruchomość mieści się na nowym osiedlu w dzielnicy Bluebell (Dublin 8).
Reklama

Wciśnięty między ścianę a podwójne łóżko materac znajduje się w pokoju, za który w sumie landlord żąda €750. Nietypową ofertę znalazła na portalu Daft.ie studentka Orla McCarthy. Mieszkanka Kerry szukała pokoju wraz z koleżanką z Meath.

“Skontaktowałam się z autorem ogłoszenia, bo nie do końca rozumiałam, czego dotyczy oferta. Poprosiłam go o wysłanie zdjęcia, bo nie wiedziałam, o co chodzi z różnymi cenami za ten pokój. Okazało się, że landlord oczekuje €325 za miejsce na pojedynczym dmuchanym materacu i €425 za podwójne łóżko. Jak zobaczyłam te zdjęcia, byłam naprawdę zaskoczona” - nie ukrywa oburzenia 25-latka.

Studentka 2. roku NCAD przyznała, że samo mieszkanie było bardzo atrakcyjne, jednak wizja spania na materacu skutecznie ją zniechęciła.

“Apartament był nowoczesny i czysty, a pokój miał własną łazienkę. Ale nie zapłaciłabym €325 miesięcznie za miejsce na dmuchanym materacu z dwiema innymi osobami. Nawet pomimo tego, że jestem pod presją czasu, bo za 2 tygodnie zaczyna się rok akademicki” - zastrzega.

Orla opowiedziała dziennikowi o swoich problemach ze znalezieniem lokum. Według niej landlordowie niechętnie wynajmują lokale studentom.

“Najpierw szukałyśmy mieszkania z 2 sypialniami, ale ceny są tak wysokie, że zdecydowałyśmy się na dzielenie pokoju. Jednak brakuje ofert” - podkreśla.

Portal Independent.ie skontaktował się z autorem ogłoszenia. Na wieść o skargach odesłał dziennikarzy do RTB – instytucji regulującej relacje między właścicielami a wynajmującymi.

Średnie komorne wynosi obecnie w stolicy  €1 707. Wzrostowi sprzyja coraz mniejsza liczba wolnych lokali w irlandzkiej stolicy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama