Menu

Królowa Elżbieta II życzy Johnsonowi szybkiego powrotu do zdrowia

Królowa Elżbieta II życzy Johnsonowi szybkiego powrotu do zdrowia
W związku z chorobą Johnsona, królowa Elżbieta II nie otrzymuje obecnie cotygodniowych raportów na temat stanu państwa. (Fot. Getty Images)
Królowa Elżbieta II oraz członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej przesłali Borisowi Johnsonowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Brytyjski premier przebywa na oddziale intensywnej terapii z powodu zakażenia koronawirusem.
Reklama

"Królowa wysłała wiadomość do Carrie Symonds (narzeczonej premiera - przyp.red.) i rodziny Johnsonów. Jej Królewska Mość przekazała, że jej myśli są z nimi i życzy premierowi pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia" - poinformował Pałac Buckingham.

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia w imieniu własnym i żony, księżnej Camilli, przesłał Johnsonowi następca tronu, książę Walii Karol - poinformowało jego biuro w Clarence House. 71-letni Karol przed kilkoma dniami sam zakończył izolację spowodowaną łagodnymi objawami koronawirusa.

"Nasze myśli są z premierem i jego rodziną, którzy tak jak wielu w Wielkiej Brytanii i na całym świecie są dotknięci koronawirusem. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia w tym trudnym czasie. W." - napisał na Twitterze wnuk królowej, książę William.

Oddzielne życzenia wystosował również książę William. (Fot. Getty Images)

W poniedziałek wieczorem 55-letni Johnson trafił na oddział intensywnej terapii. Mniej więcej 24 godziny wcześniej poinformowano, że premier udał się do szpitala na - jak wówczas zapewniano - rutynowe badania związane z tym, że gorączka i kaszel, będące objawami koronawirusa, mimo 10 dni od wykrycia zakażenia nie ustępują.

Wczoraj wczesnym popołudniem rzecznik premiera poinformował, że Johnson jest w dobrym nastroju, nie jest podłączony do respiratora i nie wymaga wspomagania, żeby oddychać.

W sobotę również 32-letnia Symonds, która obecnie jest w ciąży, poinformowała, że ona też miała koronawirusa, ale już go zwalczyła i czuje się dobrze.

Czytaj więcej:

Przemówienie Elżbiety II z drugą najwyższą widownią telewizyjną w tym roku

"Bądź silny, Boris!". Światowi przywódcy wspierają Johnsona

Dominic Raab w nowej roli. Kim jest szef brytyjskiego MSZ?

  Komentarze
  • DD
   8 kwietnia, 09:58

   Nie jestescie sami dolaczylem do stada trzymam sie z wami i do kupy pozbieramy kasa plynie paczki wysylamy sport to zdrowie minister sie dowie i o kasie sie nic dowie Ja minister czeka nas zaglada brak maseczek wam powiadam tlen wam wykladam i listy przekladam a premie odkladam caly czas jestem z wami nie opuscilem stadka i wylodowalem szpitalu wodz trzyma sie stada przyklad dalem i wszystkich oklamalem gaz rozpuszczalem i cienko wdychalem i droge skrzyzowalem jestem zwami stado opanowalem wielkanoc zajaca zlapalem i kokartke przywiazalem jajka schowalem ciagle czekalem Zycze zdrowia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama