Menu

Kreml o programie BBC: Władimir Putin nie interesuje się karykaturami

Kreml o programie BBC: Władimir Putin nie interesuje się karykaturami
Gospodarzem programu jest trójwymiarowa animowana postać, przypominająca rosyjskiego prezydenta. (Fot. YouTube/ODN)
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował dzisiaj, że prezydent Władimir Putin nie widział programu telewizyjnego BBC, w którym pojawia się animowana postać przedstawiona jako 'Vladimir Putin' i generalnie nie interesuje się karykaturami.
Reklama

Pieskow oznajmił, że na temat Putina powstała wielka liczba książek, parodii, marionetek i karykatur. "Prezydent nie czytał książek o sobie i nie oglądał karykatur. Nie chciałby być w żaden sposób do nich podobny - niech to one go naśladują" - podkreślił rzecznik.

Kanał BBC 2 zapowiedział komediowy program typu talk-show zatytułowany "Tonight With Vladimir Putin" ("Wieczór z Władimirem Putinem"), w którym umownym gospodarzem programu jest trójwymiarowa animowana postać, przypominająca rosyjskiego prezydenta. W stworzeniu tej postaci zastosowano animację komputerową wykorzystującą technologię przechwytywania ruchów, a rolę wymyślił oraz zagrał aktor i komik Nathaniel Tapley.

Do realnego prezydenta Rosji odnosi się nadana przez BBC na Twitterze zapowiedź programu, w której animowana postać wspomina o prawdziwym fakcie z życia gospodarza Kremla, tj. pracy w radzieckim KGB w latach 80. XX wieku.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama