Menu

Kraków Airport obsłużył w sierpniu ponad 800 tys. pasażerów

Kraków Airport obsłużył w sierpniu ponad 800 tys. pasażerów
Lotnisko w Krakowie cieszy się rosnącymi zainteresowaniem podróżnych. (Fot. Twitter/@KrakowAirport)
Ponad 823,4 tys. pasażerów obsłużył w sierpniu tego roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. To wzrost o 32 proc. w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Od początku tego roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało ponad 5,4 mln osób.
Reklama
Reklama

Jak ocenił wczoraj prezes Kraków Aiport Radosław Włoszek, koniec wakacji to czas podsumowań w branży lotniczej. Na krakowskim lotnisku – zaznaczył – tradycyjnie dużym zainteresowaniem w sezonie urlopowym cieszyły się typowo wakacyjne kierunki: Włochy, Hiszpania, Grecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Izrael.

"Pasażerowie chętnie wybierali także tegoroczną nowość oferowaną przez Ryanair i PLL LOT, czyli Chorwację" - dodał Włoszek.

Według niego, jednym z najważniejszych wydarzeń sierpnia dla lotniska było ogłoszenie przez amerykańską linie lotniczą American Airlines uruchomienia bezpośredniego połączenia między Chicago i Krakowem od 7 maja przyszłego roku. Loty będą miały charakter sezonowy, do 23 października. Będą wykonywane pięć razy w tygodniu Boeingiem 787-8.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko odprawiło blisko 6,8 mln pasażerów, czyli o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Na ten rok zaplanowano obsługę 7,9 mln osób.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotnisko ma ponad 130 połączeń, w tym 33 nowe, wykonywane przez 23 przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych. Do końca roku ich liczba powinna przekroczyć 140.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.08.2021
  GBP 5.3424 złEUR 4.5611 złUSD 3.8377 złCHF 4.2383 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama