Menu

Koronawirus z Chin: Heathrow wydziela specjalny obszar dla pasażerów

Koronawirus z Chin: Heathrow wydziela specjalny obszar dla pasażerów
Heathrow jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie i dlatego władze postanowiły podjąć kroki zapobiegawcze. (Fot. Getty Images)
Londyńskie lotnisko Heathrow wprowadzi oddzielne obszary dla pasażerów podróżujących z regionów, które zostały dotknięte nowym, wywodzącym się z Chin koronawirusem - poinformował dzisiaj minister transportu Grant Shapps.
Reklama

Choć zagrożenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii jest nadal niewielkie, Heathrow jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie i dlatego władze postanowiły podjąć kroki zapobiegawcze. Każdego dnia obsługiwanych jest tu ponad 200 tys. pasażerów, a tylko dzisiaj na Heathrow przylatuje 17 lotów z Chin.

Nowe środki dotyczące przylotów będą miały zastosowanie jedynie do lotów z chińskiego miasta Wuhan do Londynu Heathrow - poinformowała stacja BBC. Dzisiaj o godz. 18:30 ma przylecieć jeden samolot z Wuhan i wyląduje on na odosobnionej części terminalu 4.

"Ma to na celu zapewnienie, że przy przylotach bezpośrednio na Heathrow będzie osobny obszar dla osób, które mają przybyć z dotkniętych obszarów" - oświadczył Grant Shapps.

Tylko dzisiaj na Heathrow przylatuje 17 lotów z Chin. (Fot. Getty Images)

Wuhan w środkowych Chinach jest epicentrum koronawirusa, który może przechodzić między ludźmi i od jego pojawienia się w grudniu rozprzestrzenił się na inne chińskie miasta. W ostatnich dniach jego przypadki pojawiły się również w Stanach Zjednoczonych, Tajlandii, Korei Południowej, Japonii i na Tajwanie.

W Chinach potwierdzono dotychczas 440 przypadków koronawirusa, w tym dziewięć przypadków śmiertelnych.

Shapps przekazał stacji Sky News, że będzie bacznie śledził rozwój sytuacji; dodał, że organ ds. zdrowia publicznego Public Health England podniósł stopień zagrożenia dla ludności z bardzo niskiego do niskiego. Shapps zapowiedział, że po południu minister zdrowia Matt Hancock ogłosi dalsze środki zapobiegawcze.

Czytaj więcej:

Niebezpieczny wirus z Chin zbiera śmiertelne żniwo

  Komentarze
  • Adamek
   22 stycznia, 17:16

   2 late sorry too late ....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama