Menu

Koronawirus uderza w polskie hotele. "Świecą pustkami"

Koronawirus uderza w polskie hotele. "Świecą pustkami"
"Hotele same się zamykają, ponieważ jest pusto, nie ma turystów, ludzie nie podróżują". (Fot. Getty Images)
Epidemia koronawirusa szczególnie dotyka całą branżę turystyczną. Hotele w Polsce świecą pustkami. Choć nie ma zakazu prowadzenia działalności hotelarskiej, turyści rezygnują z podróżowania i wypoczynku w hotelach w obawie przed zarażaniem - poinformował wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.
Reklama

"Na obecną chwilę w Polsce nie jest wprowadzony zakaz działalności hotelarskiej, czy wynajmu pokoi, ale hotele same się zamykają, ponieważ jest pusto, nie ma turystów, ludzie nie podróżują. Straty dla branży turystycznej będą ogromne" - ostrzegł Gut-Mostowy.

"Tydzień temu szacowano, że straty w tej branży mogą osiągnąć miliard złotych. Obecnie jest to bardzo trudno oszacować, bo wszystko zależy od tego, jak długo będzie trwała epidemia - czy będzie to kilka, czy kilkanaście tygodni" - dodał.

Wiceminister rozwoju zapewnił, że rząd pracuje nad planem pomocy dla firm turystycznych i hotelarzy, który będzie przedstawiony w najbliższych dniach.

"Działania idą w tym kierunku, aby dać firmom turystycznym, biurom podróży i hotelarzom zwiększyć płynność finansową, umożliwiając przesunięcie terminów opłaty podatków czy ZUS-ów. Drugą istotna rzeczą jest przełożenie na inne terminy realizacji umów zawieranych przez klientów z biurami podróży, aby nie było masowego wycofywania pieniędzy z biur podróży" - podkreślił Andrzej Gut-Mostowy.

Czytaj więcej:

Branża turystyczna wzywa KE do pilnych działań

Wirus bije w turystykę. "To jest katastrofa"

Miasta duchów: Miliony Brytyjczyków nie wychodzą z domów

Banki zaczynają oferować klientom zawieszenie spłaty rat

PKP Intercity ogranicza przewozy z powodu koronawirusa

EURO 2020 przełożone o rok, rozgrywki klubowe mają trwać do 30 czerwca

  Komentarze
  • Mial być to mój rok 2020
   19 marca, 07:34

   Nie jestem żadnym analitykiem ale śmiem stwierdzi że idzie potężny kryzys gospodarczy w związku z wirusem także rodacy to będzie ciężki rok jak nie pierwsze 3 miesiące oby to przetrwać w zdrowiu mieć pracę a najważniejsze nie zarazić się !!! Zdrowia wszystkim i nie kaszlajcie na siebie:D

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama