Menu

Kontuzjowany kapitan Irlandii już nie zagra w turnieju rugby

Kontuzjowany kapitan Irlandii już nie zagra w turnieju rugby
Paul O’Connell został poważnie kontuzjowany (Fot. Getty Images)
Kapitan reprezentacji Irlandii w rugby Paul O'Connell z powodu kontuzji uda nie zagra już w turnieju Pucharu Świata. To oznacza również koniec jego kariery w reprezentacji. Impreza w Anglii miała być bowiem jego pożegnalną na międzynarodowej arenie.
Reklama

Mierzący 198 cm i ważący 112 kg O'Connell doznał urazu w meczu ostatniego dnia fazy grupowej PŚ z Francją (24:9). Jak poinformowali Irlandczycy, zawodnik jeszcze w tym tygodniu podda się operacji.

O'Connell, który 20 października skończy 36 lat, wystąpił w 108 meczach reprezentacji swojego kraju i jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w jej historii.

Już wcześniej zapowiadał, że po turnieju PŚ w Anglii (niektóre mecze odbywają się także w walijskim Cardiff) zakończy międzynarodową karierę.

W niedzielnym ćwierćfinale Irlandia zmierzy się z Argentyną. Miejsce O'Connella zajmie Mike McCarthy.

Najciekawiej w 1/4 finału zapowiada się sobotni mecz RPA - Walia. Broniąca tytułu Nowa Zelandia zagra z Francją (sobota), a w niedzielę Szkocja z Australią.

Puchar Świata to najważniejszy międzynarodowy turniej w rugby, rozgrywany co cztery lata. Do walki o to trofeum najlepsze drużyny przystąpiły dopiero po raz ósmy.

Półfinały odbędą się 24 i 25 października, spotkanie o trzecie miejsce 30 października, a finał 31 października.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama