Menu

Koniec "furlough". Burmistrz Londynu chce większej pomocy od rządu

Koniec "furlough". Burmistrz Londynu chce większej pomocy od rządu
Khan: "Pilnie potrzebujemy bardziej kompleksowego pakietu pomocy finansowej ze strony rządu". (Fot. Getty Images)
'W ten weekend, wraz z zakończeniem rządowego programu urlopowania pracowników (furlough), zwiększy się ogromny niepokój, z jakim boryka się wiele osób w całej brytyjskiej stolicy' - oświadczył burmistrz Londynu Sadiq Khan, wzywając brytyjski rząd do pilnych działań.
Reklama
Reklama

"Z zadowoleniem przyjąłem zmiany w wadliwym programie wspierania miejsc pracy, które minister finansów Rishi Sunak ogłosił w zeszłym tygodniu" - przyznał Khan. 

"Jednak dla wielu firm, które borykają się z poważnymi problemami finansowymi w londyńskich sektorach handlu detalicznego, hotelarstwa i kultury, to nie wystarczy, aby zapobiec dalszym zamknięciom i dewastacji w postaci większego bezrobocia" - podkreślił.

Zdaniem włodarza Londynu, załamanie się turystyki pozostawiło te sektory bez perspektywy powrotu do normalnego poziomu działalności "na wiele miesięcy".

Dlatego - jak wskazał - "pilnie potrzebujemy bardziej kompleksowego pakietu pomocy finansowej ze strony rządu, aby dotrzeć do wszystkich firm, które obecnie stoją przed realną perspektywą zamknięcia swoich drzwi w wyniku Covid-19". Dodał, że chodzi o taki sam poziom wsparcia dla utrzymania pracy, jak pierwotny program urlopowy.

"To nisko opłacani londyńczycy z najuboższych części stolicy najbardziej polegali na programie urlopowym i są najbardziej narażeni na większe trudności finansowe. Jeśli rządowi nie uda się opanować tego wirusa za pomocą działającego systemu testów i śledzenia kontaktów zakażonych, to ci, którzy już walczą o związanie końca z końcem, ucierpią najbardziej z powodu trwających skutków gospodarczych" - podsumował Sadiq Khan.

Według analizy organu Greater London Authority, najwięcej, bo 15 300 pracowników urlopowanych z powodu pandemii, jest w West Ham w gminie Newham. Kolejne miejsce zajmuje Tottenham w Haringey (13 200) i East Ham w Newham (12 100).

Program dopłaty do wynagrodzeń pracowników wygasa z końcem października.

Czytaj więcej:

Rząd UK ogranicza dopłaty do pensji pracowników

Szef Banku Anglii sugeruje, by nie kończyć programu subsydiowania pensji

UK: Rząd nadal będzie dopłacał do pensji, ale mniej i nie wszystkim

Rushi Sunak: Po epidemii trzeba przywrócić kontrolę nad wydatkami

Bezrobocie w UK wzrosło do najwyższego poziomu od 2017 r.

Rząd UK zwiększa pomoc dla firm dotkniętych skutkami epidemii

  Komentarze
  • Inaf
   30 października 2020, 10:12

   Ciekawe w jaki sposób poradziły sobie Chiny???

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama