Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kolejnych 11 sztangistów na dopingu po igrzyskach w Londynie

Kolejnych 11 sztangistów na dopingu po igrzyskach w Londynie
Sztangista z Rosji Aleksander Iwanow stosował doping. (Fot. Getty Images)
Ponownie przebadane próbki 11 ciężarowców startujących na igrzyskach w Londynie 2012 roku, w tym czterech Rosjan, dało pozytywny wynik dopingowy. W tej grupie jest sześciu medalistów - poinformowała Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF).
Reklama

Wśród przyłapanych na dopingu jest m.in. pięciokrotna mistrzyni Europy i wicemistrzyni olimpijska z Londynu w kat. 75 kg Natalia Zabołotna. Z Rosjan przyłapano również innych srebrnych medalistów Aleksandra Iwanowa (94 kg) i Swietłanę Carukajewą (63 kg). Pozostali medaliści to Białorusinka Iryna Kulesza (75 kg), Ormianka Hrripsime Churszudjan (+75 kg) oraz Mołdawianka Cristina Iovu (53 kg).

Z informacji IWF wynika, że dopingu nie stwierdzono u mistrzów olimpijskich, wśród których był m.in. Adrian Zieliński (kat. 85 kg).

W piątek Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że ponowne zbadanie próbek pobranych od sportowców startujących na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku i cztery lata później w Londynie ujawniło kolejnych 45 przypadków stosowania dopingu. 15 pozytywnych wyników analiz pochodzi z imprezy w stolicy Wielkiej Brytanii, w której łącznie cztery lata po zakończeniu zmagań na dopingu złapano 38 uczestników.

Udział w rozpoczynających się 5 sierpnia igrzyskach w Rio de Janeiro sportowców, których przyłapano na dopingu po ponownym sprawdzeniu próbek, jest wykluczony. Światowe federacje przeprowadzą wobec nich postępowania dyscyplinarne. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama