Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kolejnych 11 sztangistów na dopingu po igrzyskach w Londynie

Kolejnych 11 sztangistów na dopingu po igrzyskach w Londynie
Sztangista z Rosji Aleksander Iwanow stosował doping. (Fot. Getty Images)
Ponownie przebadane próbki 11 ciężarowców startujących na igrzyskach w Londynie 2012 roku, w tym czterech Rosjan, dało pozytywny wynik dopingowy. W tej grupie jest sześciu medalistów - poinformowała Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF).
Reklama

Wśród przyłapanych na dopingu jest m.in. pięciokrotna mistrzyni Europy i wicemistrzyni olimpijska z Londynu w kat. 75 kg Natalia Zabołotna. Z Rosjan przyłapano również innych srebrnych medalistów Aleksandra Iwanowa (94 kg) i Swietłanę Carukajewą (63 kg). Pozostali medaliści to Białorusinka Iryna Kulesza (75 kg), Ormianka Hrripsime Churszudjan (+75 kg) oraz Mołdawianka Cristina Iovu (53 kg).

Z informacji IWF wynika, że dopingu nie stwierdzono u mistrzów olimpijskich, wśród których był m.in. Adrian Zieliński (kat. 85 kg).

W piątek Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że ponowne zbadanie próbek pobranych od sportowców startujących na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku i cztery lata później w Londynie ujawniło kolejnych 45 przypadków stosowania dopingu. 15 pozytywnych wyników analiz pochodzi z imprezy w stolicy Wielkiej Brytanii, w której łącznie cztery lata po zakończeniu zmagań na dopingu złapano 38 uczestników.

Udział w rozpoczynających się 5 sierpnia igrzyskach w Rio de Janeiro sportowców, których przyłapano na dopingu po ponownym sprawdzeniu próbek, jest wykluczony. Światowe federacje przeprowadzą wobec nich postępowania dyscyplinarne. 

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama