Menu

Kolejny upalny dzień w UK. Termometry pokażą 35 st. C

Kolejny upalny dzień w UK. Termometry pokażą 35 st. C
Mieszkańcy Londynu i okolic próbują szukać schronienia przed upałami m.in. na Hampstead Heath. (Fot. Getty Images)
Przed mieszkańcami Wysp kolejny dzień upałów - ostrzegają prognostycy z Met Office. Ostatnie prognozy meteorologów wskazują, że dziś w hrabstwach Kent, Sussex i niektórych dzielnicach Londynu, słupki rtęci pokażą nawet 35 st. C.
Reklama

Najgoręcej będzie dziś w południowej i centralnej Anglii - tam temperatury w dalszej części dnia mają wynosić minimum 30 st. C. 

Na północy kraju może być odrobinę chłodniej, ale wciąż ciepło. W Szkocji - zdaniem prognostyków - należy spodziewać się temperatury w okolicach 20 st. C.

"Mamy do czynienia z pewnym kontrastem. Dla niektórych z nas upały utrzymają się przez całą niedzielę, a nawet kolejne dni" - wskazał Craig Snell z Met Office.

Rekord ciepła padł w ostatni piątek, kiedy termometry na Heathrow i Kew Gardens pokazały 36,4 st. C. Tym samym dzień ten oficjalnie został uznany najgorętszym dniem w sierpniu od 17 lat.

Według obecnych prognoz, upały mogą potrwać nawet do czwartku. Od wtorku należy jednak spodziewać się silnych burz i opadów deszczu - jutro Met Office prawdopodobnie wyda oddzielnie alerty pogodowe z tym związane.

  Komentarze
  • Lolek
   9 sierpnia, 14:46

   Tyskie?
   Wiedza co dobre na upalne dni hehe

  • Zuza 95
   9 sierpnia, 15:35

   Wolę kasztelana

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama