Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kolejny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jurek Owsiak może być dumny z tegorocznych wyników orkiestry! (Fot. Getty Images)
175 mln 938 tys. 717 zł i 56 gr - tyle dokładnie wyniosła suma uzyskana podczas tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia - poinformował Jerzy Owsiak.
Reklama

Podsumowującą konferencję szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak rozpoczął od wspomnienia zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Paweł, nic nie poszło na marne. To właśnie my, Polacy, pokazaliśmy, że nadal gramy i nie chcemy zmieniać żadnych zasad związanych z tym, jak się bawimy" - podkreślił.

Jego zdaniem był to "niezwykły finał", podczas którego, "jak nigdy, jeszcze mocniej w nas się ugruntowało, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej". "Jak nigdy, poczuliśmy solidarność Polaków. Poczuliśmy, że jesteśmy razem i niesamowicie nas wspieracie" - zauważył Owsiak.

Hasłem tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było "Pomaganie jest dziecinnie proste". Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Od początku istnienia WOŚP zebrała ponad 1 mld 126 mln zł. 

 

  Komentarze


  • Anty-Chazarian
   10 marca, 18:34


   Naproxen

  • Kamila
   10 marca, 20:05

   Dziekuje ci J.owsiak dzieki poniewasz twoj podarowany szpitalowi nie raz uratowal zycie mojemu synowi ktory teraz ma 13 lat

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama