Kolejne zwycięstwo PSG. Niesamowity gol Mbappe

Neymar i Mbappe nie zawiedli we wczorajszym meczu. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain popisał się wspaniałym golem w meczu z Nantes w 16. kolejce francuskiej ekstraklasy. Paryżanie wygrali przed własną publicznością 2:0 i utrzymali pięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli Olympique Marsylia.

W 52. minucie kibice w Parku Książąt zobaczyli szybki kontratak gospodarzy. Z prawej strony Angel Di Maria podał piłkę "za plecy" rozpędzonego Mbappe, ale reprezentant Francji poradził sobie w trudnej sytuacji i piętą skierował ją do siatki. Wynik ustalił w 85. minucie z rzutu karnego Brazylijczyk Neymar.

Obrońcy tytułu odnieśli 12. zwycięstwo w sezonie i mając w zapasie zaległy mecz wciąż wyprzedzają o pięć punktów drużynę z Marsylii, która dzień wcześniej wygrała na wyjeździe z Angers 2:0.

AS Monaco Kamila Glika odniosło w Tuluzie zwycięstwo 2:1 i w tabeli zajmuje 13. miejsce. Polski obrońca otrzymał w tym spotkaniu żółtą kartkę.