Menu

Kogo lubią, a kogo nie lubią Brytyjczycy?

Kogo lubią, a kogo nie lubią Brytyjczycy?
Holendrzy to ulubiony naród Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Holendrzy i Portugalczycy są w czołówce rankingu najbardziej lubianych przez Brytyjczyków nacji. Najmniejszą sympatię mieszkańcy Wielkiej Brytanii deklarują do Francuzów - informuje 'Daily Mail'.
Reklama

W badaniu internetowej porównywarki lotów Jetcost wzięło udział ponad 2 300 osób, które były na wakacjach za granicą przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat.  Respondentom przedstawiono listę krajów europejskich i zapytano, czy miejscowi z tego kraju są "przyjaźni", "nieprzyjaźni" czy "obojętni".

Okazało się, że najlepsze wrażenie ma Brytyjczykach wywarli mieszkańcy Holandii - aż 73 proc. respondentów oceniło ten kraj jako przyjazny. Niemal równie dobrze oceniono Portugalczyków (70 proc.), a kolejni byli Szwedzi (64 proc.) i Irlandczycy (62 proc.).

Francja tak, ale Francuzi już nie bardzo... (Fot. Getty Images)

Brytyjczykom najbardziej podobało się, że mieszkańcy innych krajów: "byli gościnni" (26 proc.), "chętni do rozmowy" (23%) i "rozmawiali ze mną po angielsku" (18 proc.).

Z kolei największą niechęć wśród mieszkańców Wysp budzą Francuzi, którzy są mało gościnni według 46 proc. brytyjskich ankietowanych. Sympatią Brytyjczyków nie cieszą się też Węgrzy (41 proc.), Szwajcarzy (38 proc.), Finowie (34 proc.) i Niemcy (31 proc.).

Mieszkańcy tych krajów byli nieprzyjaźni, ponieważ: "nie chcieli nawiązać rozmowy" (20 proc.), "nie rozmawiali po angielsku" (16 proc.) i " ich akcent brzmi nieprzyjaznie "(13 proc.).

Badanie wykazało również, że ponad jedna trzecia brytyjskich podróżnych (36 proc.) twierdzi, że próbuje zaprzyjaźnić się z mieszkańcami podczas zagranicznych wakacji. Co więcej, aż 71 procent respondentów wolali podczas urlopu rozmawiać z tubylcami niż z Brytyjczykami, a 65 proc. - próbuje całkowicie unikać swoich rodaków.

 

  Komentarze


  • Rob.J
   14 czerwca, 13:19

   Ciekawe co myslà o emigrantach z europy wschodniej heheheh

  • Gfrk
   15 czerwca, 16:09

   Rob.J Jak to co?Że im prace zabieramy haha

  • Gfrk
   16 czerwca, 16:58

   Prace? Na kuchni, smieciach, czy fabryce? Raczej ze nie uczymy sie jezyka, nie integrujemy sie I czujemy sie lepsi a wcale nie jestesmy

  • Krzychu
   16 czerwca, 17:22

   Anglicy myślą że wszędzie gdzie pojadą każdy bendzie mówił po angielsku,to pokazuje jak ten naród głupi.nie znają historii...skoro jedziesz na wieś żeby zobaczyc cuda natury to nie spodziewaj się że pani czy pan którzy mają po 70+lat benda mowic po angielsku.W tych czasach był tylko niemiecki i rosyjski ale wlasnie To jest historia.

  • Shrecku
   20 czerwca, 11:51

   Gfrk
   Ja jestem supervisorem w bibliotece nie pracuje na smieciach jak ty to określaś.
   Integruje się z ludźmi

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama