Menu

Już tylko 12 dni do wyjątkowego koncertu "Sto Lat" w Royal Albert Hall

Już tylko 12 dni do wyjątkowego koncertu "Sto Lat" w Royal Albert Hall
Koncert "Sto lat" z udziałem największych polskich gwiazd, odbędzie się w Royal Albert Hall. (Fot. Mat. prasowe)
Tylko kilkanaście dni dzieli nas od najbardziej prestiżowego wydarzenia z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W niedzielę, 11 listopada 2018 roku, w jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie - londyńskiej Royal Albert Hall - odbędzie się koncert pod nazwą '100 lat'.
Reklama

Tego dnia Rodacy na całym świecie obchodzić będą jubileusz stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W londyńskim Royal Albert Hall odbędzie się wyjątkowy koncert oparty na utworach o szczególnym dla nas znaczeniu (w tym utwory Chopina, Paderewskiego, Góreckiego, piosenki z czasów legionów i II wojny światowej oraz pieśni i piosenki wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne) w wykonaniu największych polskich gwiazd.

Na scenie zobaczymy m.in. Edytę Górniak, Annę Jeruc, Annę Marię Jopek czy Aleksandrę Kurzak. Wystąpi także Staszek Sojka, Kuba Badach, Rafał Bartmiński, John Paul Ekins, Sebastian Karpiel-Bułecka, Lombard i Leszek Możdżer. W programie nie zabraknie także występów: Mazury Dance Company, chórów: Ave Verum, Politechniki Śląskiej z Gliwic, Św. Jana Pawła II w Balham, Sobotnich Szkół Polskich, Schola Cantorum oraz chóru Harcerstwa Polskiego. Chóry i orkiestra wystąpią pod batutą Stephena Ellery.

Koncert poprowadzą: Kasia Madera z BBC oraz jedna z najpopularniejszych w Polsce prezenterek –Grażyna Torbicka.

Wybitny brytyjski historyk profesor Norman Davies przygotował ponadto 10-stronicową historię ostatniego stulecia naszego kraju, która ukaże się w okolicznościowym programie koncertu, rozdawanym publiczności.

Dochód z tego przedsięwzięcia w całości przekazany będzie na cele charytatywne. Bilety rozeszły się natychmiastowo, a komitet organizacyjny koncertu odlicza już dni i godziny do 11 listopada.

"Oczekujemy, że będzie to prawdziwe polskie święto w wyjątkowym miejscu Londynu, który od czasów II wojny światowej i działającego tu wówczas polskiego rządu na uchodźstwie zyskał szczególne znaczenie na kartach historii Polski. Wszystko wskazuje na to, że koncert ten stanie się największym tego typu wydarzeniem na świecie, organizowanym poza granicami naszej ojczyzny. Dlatego też mamy nadzieję, że wszyscy, którzy przyjdą w ten dzień do Royal Albert Hall celebrować z nami 100. rocznicę niepodległości naszej ojczyzny, podkreślą wagę tego wydarzenia odpowiednim, uroczystym strojem" - zaznacza przewodniczący komitetu i pomysłodawca koncertu, Janusz Sikora-Sikorski.

Więcej na temat tego wydarzenia w niektórych z naszych poprzednich publikacji:

Wyjątkowy koncert na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości coraz bliżej!

Dumny polski orzeł zaprasza na wyjątkowy koncert w Royal Albert Hall

Edyta Górniak w Royal Albert Hall na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Polskie gwiazdy, Royal Albert Hall i "Sto lat!" dla Polski

Londynek.net jest oficjalnym Patronem Medialnym Koncertu "Sto lat".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama