Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Johnson zaprzecza, że okłamał królową ws. zawieszenia parlamentu

Johnson zaprzecza, że okłamał królową ws. zawieszenia parlamentu
Boris jest przekonany, że Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa przyzna mu rację i anuluje wyrok Sądu Najwyższego Szkocji. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson zaprzeczył dziś, że wprowadził królową w błąd w sprawie pięciotygodniowego zawieszenia parlamentu. To właśnie na premierze Zjednoczonego Królestwa spoczywa obowiązek wydania opinii, na podstawie której królowa podejmuje decyzję.
Reklama

Premier przemawiał po tym, jak najwyższy sąd cywilny w Szkocji orzekł wczoraj, że zawieszenie parlamentu było niezgodne z prawem.

Zapytany, czy okłamał monarchinię o powodach zawieszenia, odpowiedział: "Absolutnie nie".

Dodał: "Sąd Najwyższy w Anglii wyraźnie się z nami zgadza. Teraz Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa będzie musiał podjąć ostateczną decyzję".

Uprawnienie do zawieszania brytyjskiego parlamentu spoczywa wyłącznie na królowej, która decyzję podejmuje na podstawie prośby i opinii premiera.

Partia Pracy stwierdziła dziś, że ​​"ważniejsze niż kiedykolwiek" jest kontynuowanie prac parlamentu po tym, jak rząd opublikował dokumentu oceniające wpływ Brexitu na gospodarkę kraju.

Dokument Yellowhammer, do którego opublikowania został zmuszony rząd, ostrzega m.in. przed brakami żywności, gigantycznymi korkami oraz wzrostem cen.

 

  Komentarze


  • Bruno
   12 września, 19:37

   Ci brexitem tylko na kłamstwach się bujają,ten pan i tak powinien już kiblować

  • Dariusz
   12 września, 22:20

   Chcialbym sie kiedys dowiedziec kto tak naprawde steruje i komu zalezy na Brexicie.Bo zachowania Jonhsona nie maja nic wspolnego z jego dobrem narodowym.Ludzie krzycza mu prosto w twarz na ulicy ze jest cynikiem.A on udaje wariata jakby to do niego nie bylo kierowane.A ze naprawde wyglada na nawiedzonego to chyba widac.

  • Halos,i nienawisc
   24 września, 01:06

   Od kond sie pojawil ten czlowiek Jonhson tak sa klopoty i protesty teraz sie obywatele wielkiej btytani buntuja wydaje mi sie ze ten czlowiek jest nie lojalny tylko falszywy wydaje mi sie ze czeka by byla jakas wojna po miedzy chyba wszystkimi nie tylko imigrantami ale takrze tez moze byc ze nawed zaczna siebie na wzajem nie nawidzic

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama