Menu

Johnson przed spotkaniem z Junckerem: "Nie będę dyskutował o przełożeniu daty Brexitu"

Johnson przed spotkaniem z Junckerem: "Nie będę dyskutował o przełożeniu daty Brexitu"
Boris Johnson nie bierze pod uwagę opcji przesunięcia daty Brexitu i zapewnia, że przeciwstawi się woli parlamentu. (Fot. Getty Images)
Premier Wielkiej Brytanii spotka się jutro w Luksemburgu z odchodzącym wkrótce ze stanowiska przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Nie zamierza jednak prosić o zmianę terminu Brexitu - donosi dziennik 'The Guardian'.
Reklama

Boris Johnson poinformuje Junckera, że ​​przeciwstawi się zatwierdzonej przez królową decyzji parlamentu o zablokowaniu opcji wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy i odmówi przyjęcia jakiejkolwiek oferty przedłużenia członkostwa Wielkiej Brytanii, nawet jeśli nie uda się uzgodnić porozumienia w sprawie Brexitu - twierdzi źródło brytyjskiej gazety.

Podczas jutrzejszego roboczego lunchu w Luksemburgu, podczas którego będzie obecny główny negocjator UE, Michel Barnier, sekretarz Wielkiej Brytanii ds. Brexitu, Stephen Barclay i doradca Johnsona ds. Brexitu David Frost - Johnson ma powiedzieć Junckerowi, że ciężar odpowiedzialności za zaistniałą sytuację spoczywa też na Unii, a Wielka Brytania podwoi wysiłki w celu wypracowania porozumienia. Jeśli jednak te wysiłki się nie powiodą, będzie jasne, że kraj wyjdzie z UE bez umowy, a nie - jak chce brytyjski parlament - przełoży datę na 31 stycznia 2020 roku.

"Bez względu na wszystko wychodzimy z Unii 31 października, więc pracujmy ciężko, aby znaleźć porozumienie w czasie, który nam pozostał. Niektórzy posłowie twierdzą, że nie traktuję poważnie kwestii zawarcia umowy. Nic nie może być dalej od prawdy. Dążę do porozumienia i myślę, że możemy to osiągnąć" - ma poinformować Boris Johnson.

Tymczasem Keir Starmer, minister ds. Brexitu w gabinecie cieni, stwierdził, że premier powinien dokładnie przemyśleć sprawę, zanim podejmie nielegalną strategię. "Jeśli Boris Johnson usiłuje przeciwstawić się prawu, konsekwencje będą poważne. Parlament nałożył na Borisa Johnsona poważne obowiązki prawne, aby zabezpieczyć przedłużenie i powstrzymać Brexit bez porozumienia. Jeśli Johnson sądzi, że parlament będzie przyglądał się bezczynnie, gdy premier łamie prawo, to się myli" - oznajmił Starmer.

  Komentarze
  • Przemko
   15 września 2019, 11:57

   jak to piłeczka jest teraz po stronie eurokołchozu?? nieśmieszny żarcik.... to angole nie mają pojęcia co robić i są jeszcze bardziej podzieleni niż po tere-fere-rendumie. unia ma jednolite stanowisko (= niemieckie).

  • Mark111
   15 września 2019, 12:16

   No to mamy jaja kwadratowe , choc do Swiat Wielkiej Nocy jeszcze troche zostalo. A tak na powaznie , to jesli ten bezduszny clown zrobi co wykrzykuje , to znaczy ze jego mozliwosci sa niczym nieograniczone! Co to moze oznaczac w peaktyce ? Powrot do niewolnictwa a moze wskrzesi Hitlera itp ? A tak swoja droga chba warto mu przypomniec motto B.Mussolinuego :
   " ludzie sa tylko nawozem historii" .
   BoJo rowniez jak kupa nawozu wyglada i zachowuje sie .

  • Gościu
   15 września 2019, 16:35

   Po tym spotkaniu wielu polityków otworzy oczy królowej Elżbiecie i monarchini podejmie decyzję o wycofaniu brexitu.

  • Olo@@@@
   15 września 2019, 20:24

   Prawo o ktorym tak wszyscy pisza ,ze zostanie zlamane nie jest prawem karnym ani cywilnym jest jedynie zapisem prawnym parlamentarnym a wy debile sluchacie glupot ......

  • Mark111
   16 września 2019, 09:09

   Do Olo. Kultura dyskusji polega na tym , ze sie szanuje tych , co biora w niej udzial , nawet jesli sie myla albo maja odmienne zdanie. Tym samym nie mam watpliwosci odnosnie poziomu intelektualnego "OLO ". Jakos nie mam ochoty by byle lajza mnie obrazala .ciekawe jest jednak to , ze BoJo jedzie na negocjacje a jednoczesnie podaje do prasy ich wynik " a priori ". On zwyczajnie ma ustalony target a wszystko , co robi to zwyczanie udawanie dzialan w oczekiwanym kierunku. Smutne jest to , ze ludzie jada tym rozpedzonym pociagiem a hamulec bezpieczenstwa jest niepewny.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.07.2020
  GBP 4.958 złEUR 4.492 złUSD 3.957 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości