Menu

Johnson i Corbyn rozpoczęli kampanię wyborczą

Johnson i Corbyn rozpoczęli kampanię wyborczą
Kierowana przez Johnsona Partia Konserwatywna ma obecnie przewagę 15-17 punktów proc. nad laburzystami. (Fot. Getty Images)
Wczoraj, czyli w dniu, w którym Wielka Brytania miała wyjść z Unii Europejskiej, premier Boris Johnson i lider opozycji Jeremy Corbyn rozpoczęli kampanię przed zaplanowanymi na 12 grudnia br. wyborami parlamentarnymi.
Reklama

Lider opozycyjnej Partii Pracy przekonywał w Londynie, że nadchodzące wybory to "szansa jedyna na pokolenie, by zmienić nasz kraj". "Razem możemy zniszczyć skorumpowany system i zbudować sprawiedliwszy kraj, który troszczy się o wszystkich" - podkreślał Corbyn.

Powtórzył wcześniejsze zapowiedzi, że w przypadku zwycięstwa Partia Pracy upaństwowi koleje, pocztę, wodociągi i sieci energetyczne, a także nałoży wyższe podatki na sektor finansowy.

"Wiecie, co naprawdę przeraża elity? W rzeczywistości obawiają się płacenia podatków. Więc w tych wyborach będą walczyć ciężej i w sposób bardziej brudny niż kiedykolwiek wcześniej. Rzucą w nas wszystkim, bo wiedzą, że nie boimy się wziąć za nich. Idziemy więc po oszustów podatkowych. Idziemy po szemranych właścicieli domów. Idziemy po złych szefów. Idziemy po wielkich trucicieli" - zapowiadał Corbyn.

Ponieważ Partia Pracy nie ma sprecyzowanego stosunku do Brexitu, Corbyn chciał skoncentrować uwagę wyborców na innych sprawach. Zapowiedział jednak, że jeśli zostanie premierem, "otworzy negocjacje z UE na temat rozsądnych relacji z Europą".

Do niedoszłego terminu Brexitu nawiązywał natomiast Boris Johnson, który odwiedził jeden ze szpitali w Cambridge. "Jestem niezmiernie sfrustrowany, że nie udało nam się dzisiaj doprowadzić do Brexitu. Mieliśmy fantastyczną umowę na stole" - zaznaczył Johnson, obarczając winą za to Corbyna.

Zapowiedział, że doprowadzi Brexit do końca - najpóźniej w styczniu przyszłego roku - co pozwoli przezwyciężyć podziały kraju.

Według dwóch opublikowanych wczoraj sondaży wyborczych, kierowana przez Johnsona Partia Konserwatywna ma przewagę 15-17 punktów proc. nad laburzystami.

Czytaj więcej:

Media w UK o wyborach: Szansa na przełamanie pata i ryzyko dla Johnsona

Brexit i NHS: Ostre starcie Johnsona i Corbyna w Izbie Gmin

"Telegraph": Partia Brexitu może w wyborach pomóc konserwatystom

Sondaże: Partia Johnsona z potężną przewagą

Trump w programie Farage'a: "Boris Johnson jest fantastyczny"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości