Menu

Jeden punkt CBL Polonii Londyn w meczu z Sheffield

Jeden punkt CBL Polonii Londyn w meczu z Sheffield
Siatkarze CBL Polonii z punktem po meczu z druzyną z Sheffield (Fot.CBL Polonia Londyn/Michał Topolewski)
Dwa bardzo dobre sety i jeden zdobyty punkt to bilans rozegranego w sobotę 25 października meczu drużyny siatkarskiej CBL Polonia Londyn. Rywalem londyńczyków w tej kolejce był aktualny Mistrz Anglii - drużyna City of Sheffield, w której gra najbardziej utytułowany angielski zawodnik ostatnich lat, olimpijczyka - Damie Bakare.
Reklama

Grający na pozycji atakującego Bakare aktualnie w Sheffield studiuje medycynę, ale jeszcze dwa sezony temu był gwiazdą ligi koreańskiej. To między innymi dzięki jego sukcesom w ligach zagranicznych wzrosła popularność siatkówki w Anglii.

Polonia spotkanie rozpoczęła świetnie, od pierwszego do ostatniego punktu w pierwszym secie utrzymywała prowadzenie. Kontrola gry i popisy Skórskiego pewnie doprowadziły drużynę do zwycięstwa. Do kolejnej odsłony zawodnicy Polonii przystąpili jakby mniej skoncentrowani. Pojawiły się błędy w zagrywce, a także dość mocno pogorszyła się dokładność przyjęcia. Tak doświadczonej drużynie, jak Sheffield nic więcej nie potrzeba, aby rozpędzić się w meczu. Przyjezdni wygrali drugiego seta i w połowie trzeciego prowadzili już 8 punktami.

W tym momencie trener Selep zdecydował się dać odpocząć podstawowym zawodnikom i na boisko wprowadził kilku rezerwowych. Trzeci set ostatecznie zakończył się zwycięstwem Sheffield. W czwartej części spotkania na boisko wrócili odpoczywający zawodnicy Polonii i od razu zabrali się do odrabiania strat. W pięknym stylu doprowadzili do zwycięstwa i tym samy do tie-breaka.

Piąty set rozpoczął się dla CBL Polonii dobrze, ale kilka prostych błędów oddało kontrolę nad meczem ponownie w ręce Sheffield. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla przyjezdnych, ale jeden punkt z tak doświadczoną drużyną, która praktycznie nie zmieniła składu od zeszłego roku powinien cieszyć. Polonia w pierwszej szóstce wystawia pięciu nowych zawodników i wszystko wskazuje na to, że z meczu na mecz rozumieją się coraz lepiej.

Tak spotkanie podsumował szkoleniowiec londyńczyków – Patrik Selep: „W pierwszym i czwartym secie graliśmy bardzo dobrze – to jest dokładnie taki styl, który chciałbym widzieć ciągle. Solidna zagrywka, mocny blok i kontratak. Z gry w drugim i trzecim secie nie mogę być zadowolony, popełniliśmy w sumie osiem błędów w polu zagrywki i przyjmowaliśmy bardzo słabo. Tie-break to loteria zaczęliśmy dobrze od prowadzenia 3:0, ale znów pogorszyło się przyjęcie i przy zmianie stron było już 4:8, od tego momentu było już trudno grać z Mistrzami Anglii. Mecz był do wygrania, zabrakło nam konsekwencji, musimy nad tym pracować”

Już w niedzielę 2 listopada kolejne spotkanie na szczycie – CBL Polonia na wyjeździe gra z dobrze znanym rywalem drużyną z Newcastle – Team Northumbria. Początek spotkania o godzinie 13:30 – Sport Central, Northumbria University, Radnor St, Newcastle upon Tyne NE1 8QD.

CBL Polonia Londyn – City of Sheffield 2:3 (25:22, 20:25, 16:25, 25:20, 8:15)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama