Menu

Irlandzkie Kerry w rankingu najciekawszych miejsc do odwiedzenia

Irlandzkie Kerry w rankingu najciekawszych miejsc do odwiedzenia
Region przypadnie go gustu wszystkim wielbicielom spektakularnych widoków. (Fot. Getty Images)
Irlandzki łańcuch górski Reeks District w hrabstwie Kerry znalazł się w pierwszej trójce najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2019 roku. 'Spektakularne widoki jak z pocztówki' zachwyciły wydawcę przewodników 'Rough Guides'.
Reklama

Region znalazł się na 3. miejscu rankingu “Six Regions on our Radar”, za chińskim Yúnnán i argentyńskim Iberá Wetlands.

W pierwszej szóstce znalazły się także Jukon (Kanada), Wadi Rum (Jordania) oraz Alabama (USA).

“Kerry znajduje się na turystycznej mapie od tak dawna, że łatwo jest zapomnieć, jakie jest piękne. Jednak spektakularne pasmo MacGillycuddy’s Reeks odświeża markę. Odwiedzający mogą wybrać jazdę samochodem, turystykę pieszą, wspinaczkę, jazdę rowerem, kajak, deskę surfingową lub żeglować wzdłuż wybrzeża i po jeziorach” - można przeczytać w "Rough Guides".

Jako największe atrakcje regionu przewodnik wymienia Killorglin's Puck Fair, plaże z niebieskimi flagami w Inch i Rossbeigh oraz szczyt Carrauntoohil (1 038 m), a także puby z muzyką na żywo, gościnność mieszkańców i nowoczesne kawiarnie, sklepy oraz eleganckie pensjonaty.

“Jesteśmy zachwyceni i zdumieni, że zostaliśmy uznani za jedno z najlepszych miejsc do zwiedzenia w 2019 roku. Zawsze jednak uważaliśmy, że Reeks District ma turystom mnóstwo do zaoferowania ” - skomentował Jens Bachem, prezes Mid Kerry Tourism Cluster.

Region rozpościera się na południowym zachodzie Republiki Irlandii, wokół Castlemaine Harbour - od plaż Inch Beach do Rossbeigh Strand.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama