Menu

Irlandzki kościół prosi wiernych o hojniejsze datki

Irlandzki kościół prosi wiernych o hojniejsze datki
Czy wierni odpowiedzą na wezwanie władz kościoła? (Fot. Getty Images)
Kościół katolicki w Irlandii zaapelował do wiernych o hojniejsze datki w związku z liczcym 4 mln długiem, jaki powstał po organizacji Światowego Spotkania Rodzin. Sierpniowe wydarzenie z udziałem papieża Franciszka kosztowało Kościół prawie 20 mln euro.
Reklama

Do tej pory z datków na ŚSR w parafiach w kraju i za granicą udało się zebrać €15 mln. Władze kościelne mają nadzieję, że €4 mln deficyt uda się zmniejszyć przez planowaną na listopad piątą zbiórkę. Informacja o zbiórce pojawiła się w gazetkach parafialnych.

“Całkowity koszt organizacji wydarzenia wyniósł Kościól Irlandii €19,4 mln. Jak dotąd zebrano tylko €15,4 mln, po raz kolejny zatem prosimy was o pomoc w wyrównaniu długu. Kolejna zbiórka w kościołach Irlandii oraz Irlandii Północnej odbędzie się w weekend 10-11 listopada” - przekazała w apelu do 85 tys. wiernych diecezja Ossory w Killkeny.

Wydatki na organizację światowego wydarzenia dodatkowo poniosło państwo. Ostateczny rachunek m.in. za ochronę i logistykę wyniósł €10 mln.

W pięciodniowym kongresie wzięło udział 37 tys. osób ze 116 krajów. Na głównie nabożeństwo w dublińskim Phoenix Parku przybyło 130 tys. wiernych, choć spodziewano się 4 razy tylu.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.11.2019
  GBP 5.013 złEUR 4.292 złUSD 3.901 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama