Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Irlandia wprowadza ograniczenie emisji reklam alkoholu w telewizji i radiu od stycznia 2025 r.

Irlandia wprowadza ograniczenie emisji reklam alkoholu w telewizji i radiu od stycznia 2025 r.
Każdego roku w Irlandii co najmniej 50 000 dzieci zaczyna pić alkohol. (Fot. Getty Images)
Reklamy alkoholu w telewizji i radiu będą zakazane przed godziną 21:00 od stycznia 2025 r. - potwierdziło ministerstwo zdrowia w Irlandii.
Reklama
Reklama

20 listopada – czyli w Światowym Dniu Dziecka - irlandzki minister zdrowia Stephen Donnelly podpisał rozporządzenie wprowadzające ograniczenie dotyczące emisji reklam alkoholu.

Reklamy alkoholu w telewizji będą ograniczone przed godziną 21:00. Z kolei w radiu okres ograniczenia emisji będzie obowiązywał od północy do godziny 10:00, a następnie od 15:00 do północy. Zmiany te wejdą w życie z dniem 10 stycznia 2025 roku.

Ich wprowadzenie ma na celu ograniczenie poziomu ekspozycji dzieci na działanie kampanii promujących alkohol, ponieważ uważa się, że jest to kluczowy czynnik wpływający na inicjację i wzrost konsumpcji alkoholu przez dzieci.

Decyzję tę podjęto z uwagi na fakt, że każdego roku w Irlandii co najmniej 50 000 dzieci zaczyna pić alkohol, a ponadto firma Diageo (producent napojów alkoholowych – przyp. red.) zajmuje obecnie czwarte miejsce wśród podmiotów kierujących swoje reklamy do dzieci w Irlandii.

Do wprowadzenia w życie pozostają jednak jeszcze dwie kolejne części ustawy o ochronie zdrowia publicznego, które przewidują nałożenie ograniczeń na treści zawarte w reklamach alkoholu i te związane z publikowaniem reklam w czasopismach.

Czytaj więcej:

Raport: Brytyjki na szczycie listy kobiet sięgających po alkohol najczęściej na świecie

Irlandia: Od przyszłego roku aptekarze będą mogli przedłużać ważność recept nawet do roku

Irlandia: Rośnie liczba zakażeń wirusem HIV wśród kobiet i osób transpłciowych

  Komentarze
  • Celestyn76
   26 listopada 2023, 18:28

   Przecież chlanie to ich sport narodowy sport na Brixton był kiedyś irlandzki lub gdzie irlandzcy buiderzy chlali ale poumierali z przechlania i teraz jest tam meczet tak powiedzial mi jeden irish z londynu dlatego też e irlandii mocny alkohol sprzedaje się od 23 jak za komuny w Polsce z wyjątkiem Pewexow (za pieniądzem Reagana piliśmy od rana)a oni jeżdżą z republiki do północnej żeby kupić gorzale

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2024
  GBP 5.0353 złEUR 4.3067 złUSD 3.9682 złCHF 4.5113 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama