Menu

Irlandia odwołuje wszystkie parady z okazji Dnia św. Patryka

Irlandia odwołuje wszystkie parady z okazji Dnia św. Patryka
Zeszłoroczna parada w Dublinie zgromadziła ok. 500 tys. widzów. (Fot. Getty Images)
Wszystkie parady na terenie Irlandii z okazji przypadającego 17 marca Dnia św. Patryka zostają odwołane z powodu epidemii koronawirusa - ogłosił wczoraj wieczorem p.o. premiera, Leo Varadkar.
Reklama

Wczoraj paradę w Cork - drugim co do wielkości mieście w Irlandii - odwołał tamtejszy ratusz, zaś centralną paradę w Dublinie - minister zdrowia Simon Harris.

Parada w Dublinie, która się odbywa od 1931 r., co roku przyciąga do irlandzkiej stolicy dziesiątki tysięcy turystów, także z zagranicy. Jak się szacuje, w zeszłym roku zgromadziła ona 500 tys. widzów. Z kolei tę w Cork oglądało ok. 50 tys. widzów.

Varadkar, który na początku lutego przegrał wybory parlamentarne, ale ponieważ nadal nie udało się stworzyć nowej koalicji, pełni obowiązki premiera, ogłosił też przekazanie 430 mln euro państwowej służbie zdrowia na walkę z koronawirusem. Zapowiedział również, że tak długo, jak to możliwe, Irlandia pozostanie w fazie pierwszej walki z wirusem, gdy celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Wczoraj w Irlandii potwierdzono kolejne pięć przypadków koronawirusa, w efekcie czego ich liczba wzrosła do 24. Jedną z nowo zakażonych osób jest pracowniczka służby zdrowia.

Minister zdrowia Simon Harris ocenił wcześniej, że ryzyko, iż w Irlandii epidemia rozprzestrzeni się do takich rozmiarów, jak we Włoszech, Niemczech czy Francji, jest "umiarkowane do dużego".

Czytaj więcej:

300 mln uczniów na świecie nie chodzi do szkoły z powodu epidemii

WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa

Koronawirus paraliżuje sportowy kalendarz

Wirusolog: Trzeba zamknąć wszystkie lokale gastronomiczne we Włoszech

Brytyjski rząd: Wciąż jesteśmy w fazie powstrzymywania koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama