Menu

Irlandia: Puby i restauracje tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Irlandia: Puby i restauracje tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców
Biorąc pod uwagę zwiększoną transmisję wariantu Delta, naukowcy doradzający rządowi opowiadają się za ograniczeniem dostępu do możliwości spożywania posiłków w pomieszczeniach. (Fot. Getty Images)
Premier Irlandii Micheal Martin ogłosił wczoraj, że irlandzki rząd podjął decyzję o odroczeniu zniesienia niektórych ograniczeń dotyczących koronawirusa. Dotyczy to głównie otwarcia wnętrz restauracji i barów.
Reklama
Reklama

Biorąc pod uwagę zwiększoną transmisję wariantu Delta, naukowcy doradzający rządowi opowiadają się za ograniczeniem dostępu do możliwości spożywania posiłków w pomieszczeniach do osób w pełni zaszczepionych lub tych, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem.

"Najbezpieczniejszym sposobem na powrót do możliwości pełnego korzystania z pomieszczeń w restauracjach jest czasowe ograniczenie dostępu do osób, które zostały w pełni zaszczepione lub wyzdrowiały z Covid-19" - oświadczył Martin.

Jak wyjaśnił premier, odroczenie ma na celu umożliwienie rządowi wprowadzenia systemu weryfikacji szczepień lub odporności klientów. "Jesteśmy w trakcie wyścigu między wariantem Delta a szczepieniami i chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby szczepienia wygrały" - podkreślił.

Według rządowych danych w Irlandii, liczącej pięć milionów mieszkańców, podano cztery miliony dawek szczepionki. W pełni zaszczepione jest 41 proc. mieszkańców tego kraju, 65 proc. otrzymało jedną dawkę.

Według najnowszych danych opublikowanych w poniedziałek, Irlandia zarejestrowała 305 nowych zakażeń. Łącznie w tym kraju stwierdzono 271 589 infekcji i 4 989 zgonów. 

Czytaj więcej:

Norwegia: W Oslo po blisko 200 dniach przerwy otwarto puby

UK: Puby, restauracje i hotele zatrudniają na potęgę

Irlandia: Po raz pierwszy w tym roku otwarto puby i restauracje

Wielu pubom i restauracjom w Anglii grozi upadłość

UK: Gastronomia pilnie szuka pracowników. Zarobki wyższe nawet o 14 proc.

  Komentarze
  • Tomek
   30 czerwca, 12:31

   A co z chorymi na żółtaczkę? Oni mogą zarażać innych czy też do pani nie wejdą?

  • Jakub Bukaj
   30 czerwca, 12:33

   Auschwitz nie spadło z nieba...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama