Menu

Irlandia: Nadchodzi mroźny weekend. Temperatury do -6 st. C

Irlandia: Nadchodzi mroźny weekend. Temperatury do -6 st. C
W Dublinie dziś w nocy jeszcze przymrozki do -2 st. C. (Fot. Getty Images)
'Nie dajmy się zwieść świecącemu dziś słońcu, będzie jeszcze zimniej' - ostrzega Independent.ie. Met Éireann przedłużył do niedzieli związany z opadami śniegu żółty alert pogodowy.
Reklama

Po wczorajszych opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu nad większością kraju zaświeciło dzisiaj słońce. Rano wiele dróg było oblodzonych. Warunki drogowe pozostają niebezpieczne szczególnie na północnym zachodzie, gdzie w środową noc spadło do 10 cm białego puchu.

“Wczoraj żółty alert pogodowy został uaktualniony i przedłużony do niedzieli. Zgodnie z informacjami urzędu synoptycznego, do końca tygodnia w kraju panować będą trudne warunki – z mroźnymi nocami i przygruntowymi przymrozkami” - przekazał portal.

Piątek do końca dnia ma być słoneczny i mroźny.

“Temperatury nie przekroczą dziś 3 st. C, natomiast w nocy spadną w centrum kraju nawet do -6. Drogi będą silnie oblodzone. W północnym Ulsterze należy się spodziewać marznącego deszczu, jednak reszta kraju pozostanie sucha” - przekazał Vincent O'Shea z Met Éireann.

Mróz odpuści w niedzielę, kiedy spodziewane jest od 5 do 9 st. C.

W tym tygodniu zamkniętych zostało kilka szkół. Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji, decyzję taką placówki podejmują indywidualnie.

Road Safety Authority (RSA) tymczasem zaapelowała do kierowców o “sprawdzanie przed wyjazdem w trasę prognoz pogody i doniesień o ruchu na drogach” oraz o uważną jazdę.

W Dublinie dziś w nocy jeszcze przymrozki – do -2 st. C. Sobota ma być słoneczna, a słupki rtęci wskażą do 5 kresek. W niedzielę spodziewane są przelotne opady deszczu, a temperatura podniesie się o 2 stopnie. Przyszły tydzień ma przynieść lekkie ocieplenie.

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.11.2019
  GBP 4.978 złEUR 4.279 złUSD 3.878 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama