Menu

Irlandia: Kolejny rekordowy spadek liczby zakażeń

Irlandia: Kolejny rekordowy spadek liczby zakażeń
Sytuacja w Irlandii powoli wraca do normy. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 16 osób i wykryto 51 nowych zakażeń, co jest najniższą liczbą od ponad dwóch miesięcy - podało wczoraj wieczorem tamtejsze ministerstwo zdrowia.
Reklama

To oznacza, że od początku epidemii w Irlandii na Covid-19 zmarło już 1561 osób. Podany we wtorek bilans jest wprawdzie wyższy od tego z poprzedniego dnia, gdy informowano o śmierci zaledwie czterech osób, ale wciąż są to niskie poziomy zgonów w porównaniu tym, co było przed kilkoma tygodniami. W ciągu ostatnich 11 dni tylko raz zdarzyło się, by dobowa liczba zgonów przekroczyła 20.

Liczba wszystkich wykrytych dotychczas zakażeń wynosi 24 252, z czego co najmniej 19,5 tys. pacjentów już wyzdrowiało. 51 nowych zakażeń to najniższy bilans od 16 marca.

W poniedziałek w Irlandii rozpoczął się pierwszy z pięciu etapów znoszenia nałożonych pod koniec marca restrykcji w celu zatrzymania epidemii. Zgodnie z wydanymi wytycznymi, ludzie nadal powinni pozostawać w domach, z wyjątkiem pięciu sytuacji - w celu pójścia do pracy, jeśli miejsce pracy jest otwarte, a praca nie można być wykonywana zdalnie, pójścia po zakupy, ćwiczeń fizycznych, ale nie dalej niż w odległości 5 km od domu, aby pójść do lekarza lub w celu opieki nad innymi oraz po to, by spotkać się z przyjaciółmi lub rodziną, ale tylko w odległości do 5 km od domu i w grupach nie większych niż cztery osoby.

Mieszkańcy Irlandii wciąż muszą stosować się do licznych ograniczeń. (Fot. Getty Images)

Do pracy mogą powrócić osoby wykonujące zajęcia na zewnątrz, np. pracujący na budowach czy ogrodnicy. Otwarto sklepy z materiałami budowlanymi, z narzędziami, ogrodnicze, z produktami niezbędnymi w rolnictwie, z materiałami biurowymi, warsztaty samochodowe oraz punkty sprzedaży samochodów, motocykli i rowerów oraz innych pojazdów, punkty sprzedaży i naprawy urządzeń elektrotechnicznych.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi w zatłoczonych środkach transportu publicznego oraz w zamkniętych publicznych przestrzeniach, takich jak np. sklep, należy zasłaniać twarz, choć jest to zalecenie, a nie nakaz i nie są nakładane kary za jego nieprzestrzeganie. 

Czytaj więcej:

Irlandia: Liczba zakażeń najniższa od połowy marca

Irlandia: Początek luzowania restrykcji i tylko 4 nowe zgony na Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama